Najděte si podzimní wellness a uvařte si čaj s kořením

Jistě vnímáte, že už se objevují dny, které mají nádech podzimu. Není se co divit, září je téměř ve své polovině a už jen několik málo dní zbývá do začátku astronomického podzimu. Nepropadejte smutné melancholii, ale naopak proměňte možnosti tohoto období v radostnou realitu a užijte si barevnost přírody, vůni čajů, ale nejen to!

Chladné dny přináší začátek horkých wellness procedur a brzká tma naznačuje, abychom si udělali více času sami pro sebe. A do toho si třeba naplánovali podzimní wellness víkend, kdy budeme relaxovat v jednom z příjemných wellness, spa nebo medical hotelů. A kde najít ten pravý? Již na konci září budete moci začít vybírat z lékaři prověřených zdravých hotelů nejen po celé Evropě. Již brzy totiž spouštíme nový web Best of Healthy Hotels. Do té doby o sebe dobře pečujte, vezměte do ruky dobrou knihu a vařte si čaje.

Co říká ájurvéda k čajům?

Vítr, klesající teploty, déšť a podzimní bouřky způsobují, že se v nás také zvyšují prvky vzduchu a éteru, z nichž se tvoří váta dóša. Pro vyrovnání váty proto naše tělo vyžaduje zahřívací a uzemňující rituály, výživné olejové masáže, odpočinek, ústup, vydatné jídlo a teplé nápoje.

Teplé a povzbuzující čaje jsou opravdovými stimulátory metabolismu, podporují agni a zahřívají zevnitř. Na podzim se naopak raději vyhněte chlazeným nápojům, zbytečně zatěžují náš trávicí oheň. Připravujte si čaje, které mají ve svém složení byliny a koření s jemně hřejivým nebo uklidňujícím účinkem jako je: skořice, fenykl, anýz, muškátový oříšek, lékořice, hřebíček, čerstvý zázvor, kmín, šalvěj, tulsi, tymián nebo kardamom. Čaj můžete ochutit trochou mléka, ájurvédským třtinovým cukrem, medem nebo lžičkou čavanpraše.

Připravila: Barbora Vojtová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.