Proč je biohacking trendem, kterému podléhají lidé i hotely

Víte, co je biohacking? Jednoduše řečeno jde o vědomé životní zkušenosti, které by měly vést k nalezení lepší verze sebe sama ve smyslu zdraví, energie, výkonu nebo nálady. Nahlédněme do tohoto trendu o něco hlouběji…

Maximálně naplnit lidský potenciál, takový je smysl současného trendu, kterému podléhá čím dál tím víc lidí a pozadu nezůstávají např. ani služby v cestovním ruchu. Hotely nabízejí aktivity, které jejich hosty vrací tzv. „zpátky ke kořenům“. Na nich jsou totiž z velké míry postaveny principy biohackingu. Příkladem může být čistá strava bez průmyslového zpracování, pramenitá voda z pramenů, kvalitní ovzduší, přirozený pohyb nebo spánek s ohledem na západ a východ slunce. A to není zdaleka vše.

Smyslem biohackingu je zkoumání, experimentování a pozorování toho, kam až může naše tělo a mysl zajít. Nejde např. jen o čím dál tím rozšířenější meditaci, snahu o snižování modrého světla, půsty, pohyb v přírodě nebo filtrování vody, ale také například o objevování lucidního snění, otužování a související dechové terapie, léčivé byliny čili přírodní adaptogeny nebo péči o mikrobiom našeho těla a další. Jedná se o holistický přístup k životu za účelem zvyšování vlastní produktivity. Biohacker je vlastně vědomým experimentátorem se svou myslí a tělem.

Trend biohackingu je pravděpodobně výsledkem současného světa zaplaveného různorodými informacemi, nejednotnými tvrzeními, reklamními nepravdami, mediálními balasty a politickým populismem, kde se člověk dokonale ztrácí a není se čeho chytit. Je to rezignace na tupé přijímání toho, co říkají jiní a naopak uchopení plné zodpovědnosti za svůj život. Skrz pochopení vlastní existence a to prostřednictvím vnímání sebe sama dle toho, jak na nás co působí…prostřednictvím vědomých experimentů.

Podle serveru Codeoflife jde o kombinaci umění a vědy ve smyslu, jak nejlépe naplnit svůj vlastní potenciál. Jde o směr s určitými pravidly a principy, které nám pomáhají kontrolovat naše zdraví, biologii, náladu, výkon a celkově náš život. Největší rozdíl mezi seberozvojem a biohackingem je takový, že biohacking je systematický přístup ke své vlastní individuální biologii, kde člověk postupuje pomalu a jistě dle výsledků, které měří a dle toho upravuje a volí další fáze.

Biohakeři se zabývají například optimalizací spánku, hledáním jídla, které tělu nejvíc prospívá, pobytem v přírodě, pravidelným pohybem, hudbou, která nabudí nebo zklidní organizmus, otužováním, ale i saunováním. A to vše pouze ve vztahu ke své vlastní osobě. Takovou cestu můžete kdykoli otevřít sami, může ji nastartovat kniha, jiný biohacker, ale i vystoupení mimo svoji komfortní zónu či pobyt na místě či v hotelu, kde je možné tento druh zkušeností nasbírat a odrazit se díky tomu do nekonečného prozkoumávání vlastního já. Ale pozor, není to jednorázová záležitost, jde o běh na dlouhou trať a to s jistotou změn ve vlastním životním stylu.

Připravila: Barbora Vojtová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.