Dovoleným vládne glamping, jak vybrat ten správný?

Je to tady! Nastává čas dovolených a výletů. Období, kdy chceme trávit své volno v přírodě, grilovat pod širým nebem a chytat třeba ryby, ale hlavně netradiční zážitky. Dnes k tomu už není nutné balit stan, spacák, slevovat ze svého běžného komfortu a komplikovaně si balit. Trendem je totiž glamping!

Glamorous camping, dvě slova, ze kterých je odvozen pojem glamping, čili okouzlující nebo také fascinující kempování. Asi o něm už každý slyšel a kdo ne, tak ve zkratce jde o netradiční ubytování s často velmi luxusním zázemím a to v místech obklopených krásnou přírodou. V takovém případě se jedete ubytovat do nevšedních míst, ale přitom s sebou nemusíte vozit spacák a vyrovnávat se s tím, že se několik dní neumyjete v teplé vodě.

Snídaně ve Vinné maringotce

Součástí glampingového vybavení je většinou útulná měkká postel, vymazlené snídaně, koupelna a kuchyňka s příslušenstvím a skvělou kávou. I když ne vždy tomu tak je. Každý trend s sebou nese přitažlivost i pro nepoctivce, kteří se na něm chtějí svést. Proto si ubytování vždy předem dobře prověřte, abyste za velké peníze nenaletěli něčemu, co jim není úměrné. Zjistěte si informace o konkrétním glampingu na webových stránkách, spojte se případně s poskytovatelem, protože dle vstřícnosti komunikace si také uděláte obrázek, zeptejte se na to, co vás zajímá a podívejte se na fotky místa např. ještě na Instagramu.

Vinná maringotka u Telče se sluneční terasou

Ideální situací je, když si s sebou nemusíte brát moc věcí, protože všechno bude na místě. Koupelna se sprchou a záchodem, ručníky, vybavená kuchyňka s lednicí a plotýnkou, voňavé peřiny a třeba i vlastní vinotéka jako má Vinná maringotka v Borovné u Telče na Vysočině. Každý glamping by měl být něčím ojedinělý a třeba i tematicky zaměřený. V případě Vinné maringotky je asi jasné, koho především potěší. Správně vychlazené „bubliny“, ale i bílá vína, růžová nebo červená z různých koutů světa, které si nalijete do kvalitních k tomu určených sklenic a při západu slunce si je budete na sluneční bylinkové terase popíjet, vás přenesou do dimenze, které se nebudete chtít jen tak pustit. Navíc, když si při tom ugrilujete něco dobrého, uslyšíte jen „ticho“ přírody a do toho uvidíte sem tam spadnout hvězdu.

Přivedená elektřina a voda ale není vždy samozřejmostí. Často jste na některých místech odkázáni jen na umytí se v potoce, suchý záchod a sluneční světlo. Proč ne, ale vždy zvažte, zda tomu dopovídá i cena. Zda-li za takových podmínek není přece jenom lepší si vzít do batohu spacák s karimatkou a vydat se za dobrodružstvím tam, kam vás nohy bez omezení ponesou. Pak si totiž můžete svoji nejluxusnější postel na mechu vytvořit úplně kdekoli…

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.