Letošní předsevzetí vás budou bavit. Inspirujte se!

Proč lidé často vzdají svá novoroční předsevzetí? Většinou proto, že si stanovují příliš přísné limity, nedosažitelné mety, kdy samotná jejich představa člověka skličuje a deprimuje. Ale jde to i jinak – máme pro vás tipy na příjemná a zvládnutelná předsevzetí. Tak do toho!

Jak předsevzetí zvládnout? Řešením jsou maličké mezicíle, které motivují pokračovat k dalším či si naopak dát pauzu a bez výčitek navázat až za nějaký čas. Věřte tomu nebo ne, ale pro člověka není nic horšího než dělat věci s odporem. Na předsevzetí se ale můžeme podívat i pod zcela jiným úhlem pohledu – stanovit si něco, co bude člověku dělat radost, předsevzít si zkrátka něco příjemného. Nebo možná stačí jen změnit pro mnohé děsivé slovo „předsevzetí“ za mnohem příjemnější slovo „cíl“ nebo „plán“.

15 minut přírody

Zkuste každý den minimálně patnáct minut pobývat v přírodě. Mezi stromy, v lese, v parku, na zahradě. Zelená barva, čistý vzduch, praskání větviček pod nohami, šum listí jsou něčím, co vás dokáže nesmírně rychle zklidnit, přinést odstup od problémů a vyčistit hlavu.

Poslouchejte se

Zkuste víc poslouchat své tělo, vnímat, zda je unavené, zda potřebuje doplnit energii něčím, co mu dlouho odpíráte. Propojte se víc sami se sebou, možností je mnoho. Metodou je umět se během dne zastavit, hlubokým dechem se nacítit na své tělo a být chvíli jen sám se sebou. Odpoledne si navíc můžete zameditovat a těsně předtím, než usnete, zkusit procítit každou část svého těla. Odpovědi začnou velmi brzy přicházet.

Omezte modré světlo

Žijeme v době, kdy to bez internetu nejde. Pro většinu z nás jsou sociální sítě nutným zlem, ale k byznysu a komunitám zkrátka dnes patří. Nicméně, zamyslete se, co lze omezit – ať už na počítači nebo na mobilu. Nemusíte přece být všude online a neustále sledovat emailovou schránku. Nejhorší je modré světlo těsně před spaním, takže pokud nemusíte, odepřete si jej alespoň v tento čas.

Usmívejte se

Zkuste kouzlit! Jak? Je to jednoduché – vyzkoušejte kouzlo, které umí každý z nás. Vyzkoušejte jednou za čas (čím častěji, tím lépe) usmát se na kolemjdoucího na ulici, v obchodě, na úřadě. Jen tak se vroucně usmát a podívat se neznámému přitom přímo do očí. Uvidíte, jak dotyčný roztaje, zjihne, bude překvapený a ideálně se na vás za to také usměje. Budete mít krásnější den oba.

Čas na setkávání

Rodina a nejlepší přátelé jsou to nejdražší, co máme, ale kolik času jsme jim v uplynulém roce věnovali? Kolikrát jsme se s nimi jen tak setkali a bez důvodu se navštívili? Zkuste to o něco víc zintenzivnit a uvidíte, že ty pocity budou stát zato…

Soustřeďte se na pozitivní myšlenky

Ujistěte se, že vaše pozitivní myšlenky převládají nad negativními. Je jasné, že ty negativní nemůžeme zcela vytěsnit, jsou součástí života, ale zkusme je minimalizovat, zasypat opakem – optimistickými myšlenkami. Zaměřte se na to, co vám jde lépe a to rozvíjejte místo toho, abyste do nekonečna zkoušeli „zlomit“ něco, co vás dlouhodobě trápí. Mohlo by se totiž stát, že se utopíte v nekonečné bezradnosti.

Věnujte čas zábavě

Dopřejte si víc času na to, co vás baví. Čtěte víc knih, choďte častěji do kina, začněte kreativně tvořit, vařte a pečte častěji. Ohlédněte se také do dětství na to, co vás bavilo a zkuste se tomu začít věnovat nyní. Nebo ještě lépe – splňte si svůj dětský sen!

Protahujte se

Stačí pět až deset minut, aby jste se cítili lépe. Odlehčete tělu příjemným pravidelným protažením. Každý den ráno či večer nebo nejlépe ráno i večer rozbalte žíněnku a lehněte si na ni. Intuitivně se protáhněte, tělo vám samo řekne, co potřebuje. Uvolní se vám svaly, odlehčí kosti, zpomalí tep, zklidní mysl, prohloubí dech. Zkrátka samé výhody!

Připravila: Barbora Vojtová

1 Komentář

 • Adelaide napsal:

  I feel that is among the such a lot significant information for me.
  And i am happy studying your article. But want to observation on few basic things, The web site taste is great,
  the articles is really nice : D. Excellent task,
  cheers

  my homepage … Credit Repair Atlanta

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram did not return a 200.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.