Tipy na ájurvédské dárky, které můžete vyrobit

Inspirujte se a vyrobte pro sebe či vaše blízké dárky v duchu ájurvédy. Je to možná klišé, ale ručně vyrobený dárek má nejsilnější energii a unikátní hodnotu. Máme pro vás první předvánoční várku tipů!

Inspirace/ foto: SevaTea

Box ájurvédských čajů

Někdy stačí originální balení, které povznese „obyčejné“ věci do „neobyčejných“ rovin. Zkuste si vzít šest ájurvédských čajových směsí – dle jejich účelu je pojmenujte – například: na podporu trávení, na detoxikaci, probuzení, uvolnění stresu, harmonizaci či uzemnění. Nakupte si originální skleněné dózy či skleněné zkumavky s korkem a tyto čaje do nich nasypte. Přidejte vlastní popis, vložte k nim do balení čajové sítko, vonnou tyčinku a třeba i kartičku s přáním pohodového ájurvédského čajového obřadu.

Dečka nejen pro měděné sklenice

Jak dát přidanou hodnotu šálkům, sklenicím či hrnkům? Vyrobte k nim dečku, která bude sloužit jednak jako prostírání, tak k šetrnému převážení při vašem cestování. Koho by nepotěšily ručně vyráběné tepané měděné sklenice či láhev na vodu? Díky tepané struktuře se zvyšuje tepelná vodivost měděného materiálu a říká se, že z nich nápoje chutnají lépe. Neříkáme vám, abyste si vyrobili měděné nádoby, ale můžete si k nim vyrobit multifunkční cestovní dečku či stylové originální prostírání. Ať už jej vyšijete či jinak umělecky pojmete, rozhodně tím zvýšíte atraktivitu takového dárku. A nemusí jít jen o měděné nádobí.

Inspirace/ foto: Careforteaware

Osobní masážní olej s křišťálem

Namíchejte jako dárek voňavý masážní olej z bio esenciálních olejů, který v chladných dnech rozehřeje tělo a uvolní mysl. Zkuste použít esenciální oleje z vůní jako je pomeranč, divoká růže, santalové dřevo či bergamot v kombinaci s bio sezamovým či jojobovým olejem. Do každé skleněné lahvičky navíc vhoďte malý křišťál či jiný minerál, doporučujeme růženín, a opatřete ji ručně vyrobenou etiketou. Ideální je do koupele či ještě lépe jako teplý při masáži abhyanga.

Inspirace/ foto: Bella Luna Luz

Namalujte harmonizující obraz

Kdo říká, že jako dárek můžete věnovat pouze obraz od známého umělce. Naopak! Obdarovaný bude cítit silnější vazbu k obrazu, který ví, že jste namalovali v myšlenkách na něho. Zkuste zobrazit například mudru, kterou máte rádi, zkuste namalovat přírodu nebo zkrátka jen své pocity v abstraktní podobě. Inspiraci se meze nekladou…

Inspirace/ foto: Ilaaj Ritual

Další tipy na dárky, které si sami vyrobíte již příští týden!

Připravila: Barbora Vojtová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.