ÓM má frekvenci přirozeného srdečního rytmu Země

Dle starých véd by se měl prostor vždy vyčistit třikrát opakovanou mantrou ÓM. Ta má navíc frekvenci 7,83 Hz, která je prý přirozeným „srdečním“ rytmem Země. Před čím nás vlastně mantry chrání, v čem nám pomáhají a jak mantru ÓM zpívat?

ÓM též AUM mantra převádí neprojevené do projeveného. Je na počátku všeho bytí, je mantrou všech manter, zvukem všech zvuků. Asi víte, že se nezpívá jako jednoznačné „óm“, ale spíše jako „aum“. Dle sanskrtu jsou právě v tomto vyjádření počáteční hlásky A akár – vytváření zvuku „a“, U ukár – vytváření zvuku „u“, M makár – vytváření zvuku „m“, což jsou oblasti sídel zvuku související s čakrami dolní, střední a vrcholovou. Koncovka „kár“ vychází ze sanskrtu a lze jí interpretovat jako něco,co se děje, co probíhá, co se vytváří…

„-A“ je zvuk prvopočátku a růstu. Například růst rostlin a všeho živého, první nádech prezentovaný Brahmou. Ze sánskrtu k nám tato hláska pocitově promlouvá vlastností bdělého stavu a satvy. Je v éteru, čili v prostoru. „- U“ je zvuk a vibrace všeho, co udržuje. Pocitově k nám tato hláska promlouvá vlastností snění a radžasu, je prezentovaná Višnou. Například ve smyslu, že slunce svítí na rostliny a nejen na ně. Déšť k tomu pak poskytuje související vláhu. „- M“ je zvuk a vibrace všeho, co se podílí na proměně. Je prezentovaný Šivou. Pocitově k nám tato hláska promlouvá vlastností spánku, tamasu a též posledního výdechu.

Tento koloběh je bez počátku a bez konce. Mantra „óm“ vyjadřuje také ženský a mužský princip. „Ó“ je mužský princip, touha po spojení ve smyslu chci s tebou být. „M“ je ženský princip, vstřícnost, aktivita, která přitahuje, plodnost (úrodnost země) v obecném slova smyslu. Opakovaným zpěvem této mantry se povznášíme nad světskostí. Po fyzické stránce Ó začíná v hloubi těla – z vnitra oblasti pupku pomalu stoupá vzhůru, přidáním M rezonuje celá hlava, za cca půl hodiny dochází k relaxaci všech buněk v těle.

Óm má frekvenci 7,83 Hz což je přirozený „srdeční“ rytmus Země. Tato nízká frekvence ovlivňuje dlouhé kosti, uvolňuje napětí, nejen svalových, ale i nervových vláken. Způsobuje také zpomalení tepu, což se projevuje i celkově na našem organismu. Nízké frekvence 4-7Hz celkově působí na naše tělesné procesy. Dojde ke zvýšené aktivitě alfa a theta vln mozku.

Každá mantra, by měla začínat „óm“. Mantra bez óm je jako tělo bez duše. Dle dávných véd se doporučovalo před a po každém vzdělávacím setkání, cvičení, přednášce vyčistit prostor zpěvem óm třikrát, což vytváří ochranu na třech úrovních. První úroveň je ochrana před negativním vlivem lidí a zvířat, druhá úroveň je ochrana duchovní (v astrálu) a třetí úroveň je ochrana před negativními vlivy kosmického záření.

Pokračování již za týden.

INTRO – ZDE
MANTRA – MYSL – ÚČINEK – ZDE
BHADŽANY, MANTRY A JEJICH EFEKT – ZDE

Připravila: Barbora Vojtová a Vladimír Mazal (ajurveda.top)

1 Komentář

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram did not return a 200.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.