ÁJURVÉDSKÉ TIPY NA LÉTO

Podle ájurvédy má každé roční období svou vlastní bioenergii, která nás ovlivňuje. V létě převažuje dóša Pitta. Měli bychom na její vliv brát ohled. Stačí naslouchat přírodě, tělu a třeba také našim ájurvédským letním tipům.

Střídání ročních období nám dává příležitost intenzivněji navázat vztah s přírodou a uvědomit si, jak je s ní naše tělo spojené. V létě se kolem nás zvyšuje bioenergie – dóša Pitta. Ta se skládá z prvků ohně a vody, je mastná, horká, lehká a tekutá. Díky tomu můžeme během letních měsíců pociťovat neklid, nízký trávicí oheň (= agni), překyselení a podráždění kůže. Tělo kvůli vysokým teplotám často „přeřadí“ na nižší rychlostní stupeň, což znamená, že sníží vlastní produkci tepla, zpomalí metabolismus a trávicí výkon. Z tohoto důvodu je tedy velmi prospěšné vyhýbat se v horkých dnech slaným, kyselým, kořeněným a velmi pálivým jídlům a sáhnout spíše po jídlech sladkých, hořkých a trpkých.

VODA JAKO TĚLO

Během léta pijte chladnou, ne však ledovou vodu. Ačkoliv je pitta v létě zvýšená, náš zažívací oheň je mnohem slabší a ledové nápoje znatelně oslabují naše trávení. Ideálně pijte vodu v teplotě jakou má vaše tělo. Zkuste ji nakombinovat sem tam s citronem, limetou, mátou, přidejte meloun či osvěžující okurku. Vhodný je také vlažný čaj nebo kokosová voda. Buďte kreativní a do vody vhoďte a nechte louhovat ovoce a byliny, zde jsou doporučení a účinky:

  • okurka s mátou – osvěžují mysl
  • rozmarýn s pomerančem – mají čisticí účinky a jsou vhodné na zdravou pleť
  • jahoda a bazalkou – mají chladivý účinek
  • grapefruit a meduňkou – mají povzbuzující účinek

SEZÓNNÍ PLODY A PSEUDOOBILOVINY

Omezte potraviny jako je káva, alkohol, maso a smažená jídla. Místo toho zvolte lehká jídla ze sezónní zeleniny. Jezte zejména tu, která je lehká a od přírody chladí – např. rajčata, okurky, cukety, saláty, citrusy, melouny, bobulovité ovoce a samozřejmě bylinky. Začleňte do jídelníčku také pseudoobiloviny jako je špalda, quinoa, amarant nebo ovesné vločky. Vařená jídla podporují trávení, takže ač nemáte v létě příliš chuť na teplé pokrmy, určitě je nevyřaďte zcela.

BYLINKY A KOŘENÍ

Obzvláště důležitou roli v ájurvédě hraje správné koření. V létě by měl být přednostně na našem talíři koriandr, šafrán, kardamom a kurkuma. Nejlepší jsou bylinky ve své čerstvé podobě, proto nezapomeňte ani na petrželku a bazalku, které posilují trávení.

VENKOVNÍ POHYB

V létě se snažte být co nejvíce na čerstvém vzduchu, ale nepřepínejte se! Zejména v horkém počasí vaše tělo rychle dosáhne svých limitů a pak o to déle regeneruje. V takovém případě vám pomůže klidná jin jóga nebo odpočinek v hamace zavěšené do stínu stromů. Využijte také časného světla a vyražte se v raních hodinách vykoupat či na svižnou procházku. Pokud se občas budete pohybovat na přímém slunci, používejte opalovací krém a chraňte si hlavu před slunečními paprsky. Pokud by vás ze slunce pálila pokožka, pak na ni aplikujte gel z aloe vera, který ji zklidní a ochladí.

Připravila: Barbora Vojtová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram did not return a 200.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.