Osvěžující ájurvédská voda s jahodami a kokosem

Také máte zahradu plnou sladkých jahod a už nevíte, co s nimi? Z ájurvédského pohledu mají jahody na náš organizmus zahřívacím účinek a okyselují jej. Vybalancujte jejich efekt drobnými úpravami dle ájurvédských principů a připravte si osvěžující letní nápoj!

Kdo by neměl rád jahody. V našich geografických podmínkách jsou samozřejmou součástí zahrad a s tím i jedním z nejoblíbenějších letních plodů. Po strávení však mají kyselou chuť a zahřívací účinek na organismus. Stačí ale několik drobných úprav, aby je naše tělo s poděkováním přijalo a prospěly mu. Kyselý efekt může být jednoduše zjemněn například trochou kardamomu. Zahřívací dopad jahod ztlumíme přidáním čerstvých okvětních lístků růží, které vynikají chladivým a povzbuzujícím účinkem. Na závěr doplníme o kokos, který na naše tělo působí vyživujícím, hydratačním a chladivým efektem. Výsledkem je osvěžující letní nápoj, na který pro vás máme recept!

Ingredience:
  • 1/2 litru neperlivé vody
  • 1/4 litru kokosové vody
  • 1 hrst jahod
  • 1 polévková lžíce okvětních lístků bio růží
  • 1 polévková lžíce čerstvé kokosové dužiny
  • 1/4 čajové lžičky kardamomu
Postup:

Jahody a okvětní lístky růží omyjte v sítu. Jahody nakrájejte na plátky a kokosovou dužinu na malé kousky. Jahody, okvětní lístky růží a kokos vhoďte do karafy a zalijte neperlivou i kokosovou vodou. Přidejte kardamom a poté nechte vše společně louhovat. Čím déle tak učiníte, tím intenzivnější bude výsledná chuť. Led nepřidávejte. Na zdraví!

Připravila: Barbora Vojtová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram did not return a 200.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.