Úvaha o imunitě a očkování proti covid

Obzvláště v této době „covidové“ je imunita pojmem, který slyšíme ze všech stran. Očkování s ní často dost zacloumá. Je důležité ji tedy posílit správnými bylinami a věřit v jejich účinky. „A také věřit, že vše je tak, jak má být,“ dodává propagátor ájurvédy Vladimír Mazal.

Ani by se mi o tom nechtělo psát, kdyby se mi v určitou – správnou – dobu nepřihodila správná událost. Protože vím, že náhoda neexistuje, zpozorněl jsem. Pokud v životě dokážeme vnímat pokoru, pak dokážeme zaregistrovat rozmanité události, které nás mohou posunout dál, určitým způsobem pomoct, které mohou rozšířit naše poznání, obohatit naše zkušenosti. Někdo tomu říká štěstí. Například něco byste rádi chtěli poznat, zažít, dostat nebo navodit, aby vám pomohlo od nějakého – třeba i vleklého – problému. Když o to neusilujete za každou cenu a máte to „jen v hlavě“ jako myšlenku, tak to jednou přijde. Lidové přísloví praví, že vše má svůj čas. V Indii se říká, že všechno dobře dopadne, i když to ještě zatím nedopadlo. A jak to celé souvisí s imunitou?

Vždy mne fascinovaly účinky tinktury z echinacey, obzvláště té z Dálného východu. Když se o mě pokoušela nějaká chřipka nebo rýma, většinou tinktura velmi rychle zabrala. Mnoho léčitelů doporučuje při chřipkových onemocněních a zánětech také lichořeřešnici, včetně problémů s močovými cestami. Pamatuji si, že se u nás vždy hojně používal černý bez jako prevence při onemocněních dýchacích cest a na pocení. Někdy i divizna, která mimo jiné regeneruje sliznice dýchacího ústrojí, čímž podporuje správnou funkci hltanu a dýchacích cest. Při problémech s močovými cestami je v tuzemsku stále velmi populární zlatobýl. Vše výše uvedené nějakým způsobem přirozeně regeneruje náš imunitní systém, když je toho zapotřebí. Nestačí ale, že nám to někdo řekne nebo že si o tom přečteme, musíme tomu věřit, věřit, že takové byliny nám pomohou posílit imunitu a mít v hlavě „naprogramováno“, že všechno přichází ve správný čas a dobře to dopadne.

Právě z výše uvedených bylin – a některých dalších – se podařilo jedné tuzemské firmě vyrobit zahuštěný extrakt, což je koncentrovanější forma bylinného macerátu, kdy po vylouhování sušené části bylin dochází následně k odpaření alkoholu šetrnou metodou – tzv. vakuovým odpařováním za nízkých teplot. Získá se tak koncentrovaná sušina, která se rozpustí do konečného koncentrátu. Většina očkované populace má po prvním nebo druhém očkování na covid různé krátkodobé, někdy i delší, problémy související s poruchou imunity. Právě takováto tinktura mi výborně dokázala již během několika dní uvést organismus opět do rovnováhy, takže vřele doporučuji. Více o ni ZDE

Připravila: Barbora Vojtová a Vladimír Mazal

1 Komentář

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.