Celá ústní dutina vyžaduje regeneraci, nejen zuby

„Než jsem se seznámil s ájurvédským zubním práškem Paras, trpěl jsem paradentózou. Po zhruba půlročním pravidelném používání jsem se paradentózy zbavil, dásně přestaly krvácet a zuby se viklat,“ říká Vladimír Mazal ve svém posledním příspěvku o zajímavých ájurvédských bylinách a směsích.

Všichni mí indičtí ájurvédští učitelé používali a používají tuto téměř zázračnou směs, v různých baleních z různých míst Indie, se stejným nebo podobným složením. Nese název Paras. Paras je směs koření a bylin v práškové podobě s více než tisíciletou tradicí. Je tou nejkomplexnější péčí o ústní dutinu. Tato receptura nebyl dosud ničím lepším v takovéto přírodní podobě překonána.

Zubní prášek Paras je složen z dvaceti druhů ajurvédských bylin, které byly testovány po dlouhé generace. Byly smíchány v silnou kombinaci, která zuby nejen čistí, ale také chrání a posiluje, včetně regenerace dásní a desinfekce celé ústní dutiny. Proč vlastně dbát o regeneraci celé ústní dutiny, tedy nejen zubů? Protože největší plocha sliznice přicházející do styku s vnějším prostředím je právě dutina ústní. Zatímco největší plocha sliznice přicházející do styku s vnitřním prostředím je střevo. Stav obou sliznic se podepisuje na našem zdraví i na naší pokožce. Bakteriální infekce jsou nejzávažnějším problémem současné medicíny. Infekce se totiž může dát do pohybu, putovat naším tělem a zakotvit i v dosud zdravých tkáních. V řadě případů vyrazí na tuto cestu krevním řečištěm právě z našich úst. Nikde jinde v těle se totiž mikroorganismy nepomnožují takovým tempem. Velmi děsivá je souvislost paradentózy s infarkty a mozkovými mrtvicemi. Zubní infekce může též urychlit cukrovku druhého typu, problémy s plícemi, játry, revmatickou artritidou nebo předčasný porod. Zánětlivá ložiska mohou napadnout klouby, kosti a měkké tkáně. A právě zubní prášek Paras se jeví v tomto ohledu ideálním.

A jak jej používat? Stejně jako při čištění zubů a dále pak také k masírování dásní (měkkým kartáčkem) po dobu dvou minut. Po asi pěti minutách vypláchněte vodou. Prášek mimo jiné posiluje dásně tím, že esence z dvaceti bylin prostupují sliznicí do hlubších vrstev.

Více o Vladimíru Mazalovi a jeho ájurvédských projektech s ájurvédským eshopem – včetně pasty Paras – ZDE

Připravila Barbora Vojtová a Vladimír Mazal

1 Komentář

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.