Ájurvéda v moderních souvislostech, to je výjimečná kniha „Eat feel fresh“

Sahara Rose Ketabi přichází se svěžím pohledem na ájurvédu. Principy ájurvédy přenáší do dnešního světa a konfrontuje je s potřebami současné společnosti. Výsledkem je unikátní ájurvédská kuchařska Eat Feel Fresh. Odbornice na výživu a známá blogerka Sahara Rose Ketabi je považovaná za hlas moderní ájurvédy. V knize „Eat Feel Fresh“ se s ní vydáte na cestu za pramenem zdraví, který máme každý v sobě. Mistrně se jí podařilo přenést starobylou moudrost do současného 21. století.

V ájurvédě je jídlo považováno za lék s nepopiratelnou léčivou silou. Ale pouze tehdy, když jsou rozpoznány individuální a proměnlivé potřeby každého člověka. „Když prozkoumáte svůj specifický typ těla a mysli, svou dóšu, zjistíte, které potraviny jsou pro vaše trávení ideální,“ říká Ketabi, která vám přitom ukáže, jak se přizpůsobit měnícím se ročním obdobím a klimatickým změnám.

Kniha také přináší více jak 100 veganských, bezlaktózových a bezlepkových pokrmů, které dokáží vyživit vaše tělo a mysl s cílem vnitřní rovnováhy a harmonie. Ketabi nabízí vynikající recepty od tradičních ájurvédských pokrmů, jako je tridosha kichari a thajské zelené kari, až po nové interpretace západních kulinárních fenoménů jako je pizza nebo burger. Ale v obměně. Jak by se vám líbila například pizza se sladkým bramborovým pestem nebo burger z cizrny? Dopřejte si obměnu jídelníčku dle ájurvédských principů, je to snadné!

Sahara Rose Ketabi okouzluje čtenáře nádhernými fotografiemi ze svého dlouhého pobytu v Indii a inspiruje je ke zdravému životnímu stylu plného štěstí. Pootáčí úhel pohledu na jídla a na své vnitřní já. „Kniha „Eat Feel Fresh“ je zářným příkladem úsilí o modernizaci ájurvédy tak, aby tato moudrost obstála ve zkoušce času. Nechte se inspirovat,“ říká Deepak Chopra, autor mnoha ájurvédských bestsellerů.

Více informací, ukázka z knihy – v němčině: ZDE , v angličtině: ZDE

Připravila: Barbora Vojtová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.