Můj příběh s triphalou – díl první

Sebeuzdravující síla je nekonečná, i část současného vědeckého světa se k tomuto tvrzení začíná postupně přiklánět,“ uvádí Vladimír Mazal, náš průvodce světem ájurvédy. Co je božská triphala – směs tří tridóšických bylin dle ájurvédy? Dozvíte se v následujících dvou dílech…

V tisíce letých spisech ájurvédy se praví: „Ideální lék je ten, který nezpůsobuje žádné komplikace, podávání léku, který způsobuje vedlejší účinky, není správné. Správné je, když zklidní podrážděnou dóšu bez toho, aby podráždil jinou.“ Proto byla a stále je základem ájurvédské medicíny diagnostika vlastností a souvztažností pěti prvků (země, voda, oheň, vzduch, éther), jež jsou součástí našeho organismu, a vlastností bylinných přípravků, minerálů, v Indii i kovů, olejů a koření. Opět ve vztahu k vlastnostem pěti prvků.

Ájurvéda byla vždy spojená s indickými tradicemi, učila láskyplnému vztahu k bylinám a některé přirovnávala – pro své účinky na úrovni těla i duše – dokonce až k bohům jako např. bylinku tulsi, kurkumu a dokonce i naše známé ghí. V Indii, jako málokteré zemi, bylo uctíváno mnoho ženských božstev, protože ženský princip byl zde vždy uznáván jako základ života. I v indické domácnosti, sice navenek byla žena v pozadí, ale ve skutečnosti tím nejspolehlivějším rádcem. Dokonce i bájný zakladatel ájurvédské medicíny Dhanvantri se někdy zobrazuje jako muž a někdy dokonce i jako žena.

Při studiu ájurvédy jsem se osobně seznámil s jedním z mnoha účinků ájurvédské směsi triphala. Jde o vůbec nejznámější a nejúčinnější kombinaci tří ájurvédských bylin( dle ájurvédy je tedy tridóšická) na vnitřní pročištění a také regeneraci, detoxikaci, či obnovu organismu, přičemž zbavuje organismus těžkých kovů. Po prodělaných žaludečních vředech, vždy na podzim a na jaře a při změnách počasí, jsem cítil tlak v místech vředů. Tedy stejně tak jak se dává sůl na chléb, jsem si denně sypal na veškeré pečivo místo soli triphalu. A popíjel čaj této směsi. Po nějaké době mi postupně problémy začaly mizet, až vymizeli úplně.

Triphala je unikátní kombinací bylin na vnitřní pročištění, regeneraci a obnovu organismu. Figuruje již v klasických ájurvédských textech zakladatelů ájurvédské medicíny – lékařů Charaki a Susrutha. Je symbolem tolik proklamované harmonie jako základu zdraví, života bez nemocí a předpokladu dlouhověkosti. Navíc se jedná o nejbohatší přírodní zdroj vitamínu C a podporuje vstřebávání vitamínu B. Triphala není návyková, proto se často užívá dlouhodobě při detoxikaci nebo preventivně jako denní doplněk zdravé životosprávy.

Jaké jsou účinky triphaly a jak ji užívat se dozvíte v příštím díle – opět za týden…

Více o Vladimíru Mazalovi a jeho ájurvédských projektech s ájurvédským eshopem – včetně bio thiphaly – ZDE

Připravila Barbora Vojtová a Vladimír Mazal

1 Komentář

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram did not return a 200.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.