Batáty jako netradiční zelenina, v čem jsou prospěšné a jak si vypěstovat vlastní

Ačkoliv spolu nejsou batáty a tradiční brambory vůbec příbuzné, často se oba druhy zeleniny používají v podobných souvislostech – zejména jako příloha. V případě batátů se můžete těšit na zcela jiný chuťový zážitek a to i v kombinaci se sladkými ingrediencemi. Dobrá zpráva je, že si je můžete vypěstovat i na své zahradě. Máte dokonce na výběr z mnoha odrůd s různou barvou hlíz, strukturou i chutí.

Hlízy brambor a batátů si jsou do jisté míry podobné, ale určitě v jejich rozpoznání nespletete. Batáty jsou příbuzné našim domácím planě rostoucím svlačcům nebo s okrasnou povijnicí nachovou, která se pěstuje jaro dekorativní pnoucí letnička. Botanický název pak zní povijnice batátová. Ačkoliv si stále k této zelenině hledáme cestu, do Evropy se dostala zřejmě ještě před bramborami. Protože se jedná o teplomilnou rostlinu, běžně pěstovanou v tropech a subtropech, budete ji u nás zřejmě muset pěstovat ve skleníku nebo foliovníku, ačkoliv dobře poroste i v nejteplejších oblastech. Bohužel nesnese ani slabší přízemní mrazík, ten se totiž neblaze podepisuje na jedlých listech i samotných hlízách.

Co od batátů čekat?

Jejich chuť se liší v závislosti na odrůdě, každopádně očekávejte chuť sladkou, která se lehce liší v závislosti na skupině, do které daná odrůda patří. Mnozí ji přirovnávají k nasládlé chuti přemrzlých brambor. Bílé a světle nažloutlé odrůdy bývají více moučnaté s jemně karamelovou příchutí, sytě žluté a oranžové odrůdy, které v ochodech seženete nejčastěji, bývají více sladké a dužnaté. Stejně jako brambory je lze připravovat bez slupky i s ní. Pokud si je nepřipravíte jen jako klasickou přílohu k masu, ale budete chtít více experimentovat, výborně se párují například s javorovým sirupem, máslem, citrusy, skořicí, čerstvým i sušeným zázvorem, brusinkami i sušeným ovocem. Představují jednu z možných variant prvních dětských příkrmů, protože nezpůsobují alergické reakce, ale můžete z nich vyrobit například netradiční dorty, zákusky nebo hranolky. Některé národy si na batátech pochutnávají hlavně v podobě pudinku.

Brambory versus batáty

Pokud bychom měli oba druhy zeleniny srovnávat, dopadnou v mnoha směrech poměrně podobně. Nicméně i tak mezi nimi existují jisté výživové rozdíly. Všeobecně kaloričtější jsou brambory, u kterých vychází energetická hodnota na cca 85 kcal, hodnota batátů je o deset kcal nižší. Batáty také obsahují až trojnásobně více vlákniny a jen o trochu méně sacharidů. V obsahu tuků a bílkovin jsou na tom téměř stejně. Při srovnání obsahu minerálních látek jsou oba druhy téměř srovnatelné, oba totiž obsahují draslík a hořčík, batáty navíc značnou zásobu fosforu, manganu a železa. Jak brambory tak i batáty jsou důležitým zdrojem vitamínů A, B a C.

Proti rakovině i na imunitu

Batáty obsahují velké množství betakarotenu, který snižuje riziko vzniku rakoviny žaludku, slinivky břišní, úst a dásní. Díky vitamínu C jejich konzumace posiluje imunitu. Draslík obsažený v hlízách zase snižuje krevní tlak. Pokud si dopřejete batáty vařené ve slupce, bude vám odměnou pěkná porce nerozpustné vlákniny, která prospěje trávicímu ústrojí. Rostlinné steroly pak snižují hladinu cholesterolu. Hlízy se už v minulosti používaly v lidovém léčitelství, ve kterém se spoléhalo především na baktericidní a fungicidní účinky hlíz i listů. Před několika staletími se o batátech mluvilo dokonce jako o afrodiziaku. Určitě se je vyplatí zařadit do jídelníčku, pokud nepotřebujete v jídelníčku kontrolovat sacharidy.

Koupené nebo vlastní?

Na celém světě se běžně pěstuje až několik tisíc odrůd, ale v tuzemských obchodech se setkáte jen s několika z nich. Ve foliovníku nebo skleníku si však můžete vypěstovat vlastní hlízy s tím, že jako sadbu nepoužívejte hlízy koupené v supermarketu. Jen těžko by vám totiž vyklíčily. Raději si kupte sadbu ze specializovaného zahrádkářského obchodu, kde batáty často pořídíte v balení rovnou se třemi různě barevnými odrůdami, takže si sami vyzkoušíte, jaká odrůda vám bude chutnat nejvíce. Vysadit můžete už v dubnu nepředklíčené hlízy, o měsíc později pak hlízy již naklíčené nebo ve druhé polovině května pak rovnou sazenice s listy. Postup výsadby je stejný jako u brambor, hlízy se hrůbkují a okopávají. Při výsadbě na zahradu se doporučuje půdu krýt černou netkanou textilií a v chladnějších měsících celý záhon z vrchu zakrýt tentokrát pro změnu bílou netkanou textilií. Půda by měla být mírně kyselá, dobře propustná a bohatá na živiny. Hlízy batátů nejlépe rostou během dnů, kdy délka světla překračuje čtrnáct hodin. Zatímco na začátku růstu potřebují batáty dostatek vody, při dozrávání, což bývá v září nebo říjnu, jim prospívá sušší počasí.

Připravila: Lucie Peukertová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram did not return a 200.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.