Můj příběh s noni – díl druhý

Šťáva z ovocných plodů Noni obsahuje až dvě stě léčivých látek, které působí velmi příznivě zejména na obnovu buněk v našem těle. Obyvatelé jižní a jihovýchodní Asie ji používají více jak dva tisíce let a říkají, že je pro ně Darem z ráje. Více o noni nám prozradil náš dvorní průvodce světem ájurvédy – pan Vladimír Mazal již v první díle, zde je pokračování…

Noni obsahuje – dle některých pramenů – až dvě stě různých léčivých látek které jsou biologicky aktivní. Jinými slovy, že mají význam pro naše zdraví. Mezi ně patří zejména vitamíny (A, C, E, celá skupina B a to včetně B12), minerály (vápník, draslík, hořčík, fosfor, sodík, železo, chrom, selen, zinek), vláknina (zvláště rozpustná pektinová část), několik desítek různých antioxidantů, všechny nezbytné aminokyseliny, nenasycené mastné kyseliny (linolová, palmitová, stearová, olejová), přírodní cukry, některé glykosidy a antrachinony, terpeny, fytosteroly, scopoletin a jiné. Nejdůležitější složkou noni je proxeronin (v noni je to až 40x více než v ananasu), jež je součástí xeroninového systému. Bez něho nedokáží buňky vykonávat řadu funkcí, včetně své obnovy – omlazování. Jeho nedostatek může vést k celé řadě vleklých nemocí. Správnou tvorbou nebo – pokud je nedostačující – dodáním této látky do těla (přirozeně ji má naše tělo uložené v játrech a kůži), dojde ke zlepšení činnosti nemocné tkáně nebo orgánu, vymizení zánětu nebo bolesti, odstranění vyrážky či otoků atd. Zvýšená potřeba této látky nastává při stresu, pobytu v nepříznivém prostředí, při stárnutí, nevhodném životním stylu, při infekci, tvorbě nádorových buněk a při všech dalších stavech doprovázených zvýšeným poškozením buněk.

Šišticovité plody rostliny a její kořen jsou nejbohatším zdrojem látek, které jsou označovány jako antrchinony – ty mají protizánětlivé účinky, působí proti bakteriím, parazitům a plísním – a také zdrojem látek damnacanthal a norddamnacanthal. Ty účinně tlumí aktivitu nádorových buněk. Díky tomu, že noni dokáže v organismu vyrovnávat tvorbu oxidu dusnatého, snižuje krevní tlak a zabraňuje tvorbě krevních sraženin v krevním řečišti, zvyšuje prokrvení důležitých orgánů, snižuje hladinu celkového cholesterolu a (zlého) LDL cholesterolu v krvi, vyrovnává tvorbu inzulínu, příznivě působí na svaly a kosti, posiluje imunitní systém. Tělo člověka s cukrovkou není schopné řádné přeměny potravy na energii. Noni – díky působení na slinivku – příznivě ovlivňuje správnou produkci inzulinu. Noni má též příznivý vliv na tvorbu a zužitkování látky serotonin v lidském mozku – zahání bolesti, podporuje spánek, tlumí migrény, deprese či úzkosti.

Pokud se při farmakologické léčbě používal jako doplněk noni, bylo prokázáno, že kromě zmírnění nepříznivých vedlejších účinků léků, došlo k výraznějšímu zlepšení zdravotního stavu např. u alergií, autoimunitních onemocnění, vleklých degenerativních nemocí kloubů a kostí a vleklých zánětů.

Z výše uvedeného vyplývá, že skutečně stojí zato se s noni přátelit. Nejvhodnější kůra je stanovena na dobu tří měsíců, nepřerušovaně a s dávkováním doporučeném na obalu výrobku. Pro aktivní léčbu je třeba zvýšené dávky v průměru pěti polévkových lžic denně rozdělených na dvě dávky a to vždy na lačno a v žádném případě nevynechávat doporučenou naordinovanou léčbu chemickými preparáty, tedy alopatickými léky (léky vyvolávající opačný účinek než jaký vyvolává nemoc – pozn. red.). Ideálně tuto kombinaci řešit s lékařem, který má též kladný přístup k bylinné léčbě. Zajímavá je také kombinace noni džusu s aloe vera – díky jejím celostním účinkům na regeneraci tkání. Tyto dvě materie se vzájemně pozitivně doplňují a velmi příznivě své účinky na náš organismus posilují.

První díl ZDE

Více o Vladimíru Mazalovi a jeho ájurvédských projektech s ájurvédským eshopem – včetně bio noni – ZDE

Připravila Barbora Vojtová a Vladimír Mazal

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram did not return a 200.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.