Můj příběh s noni – díl první

„Noni pracuje na buněčné úrovni a může tak příznivě ovlivňovat mnohé zdravotní obtíže,“ říká Vladimír Mazal, průvodce světem ájurvédy. Co je zač noni – rostlina se zvláštním pachem a nečekanými účinky? Dozvíte se v následujících dvou dílech…

Začátkem 90. let jsem se na jedné z prvních výstav zdravého životního stylu setkal poprvé s propagací noni džusu, koncentrované šťávy z ovoce noni, která měla působit téměř na všechno. V té době jsem této propagaci nevěnoval patřičnou pozornost, protože se s počínajícím rozvojem trhu dělala reklama na všelicos, co se k nám začalo dovážet s tím, že to má zaručeně léčebné účinky na vše. Až mnohem později jsem se začal prakticky seznamovat s proklamovanými účinky noni džusu.

Divili se nejen naši lékaři, ale také já, že mnohé z toho, co se inzerovalo skutečně platí. Osobně jsem se přesvědčil o pozitivních účincích na anginu pectoris a na střevní výchlipky. Dle zkušeností, dnes již letitých, zahraničních lékařů i jiných zdravotních profesionálů, lze tvrdit, že je tento tahitský džus důležitou součástí naší výživy a významnou možností, jak předcházet závažným onemocněním. Je výborným doplňkem léčby různých nemocí. Existuje ještě mnoho zdravotníků, zejména u nás, kteří se domnívají, že pokud je léčivý přípravek účinný pro více než jeden zdravotní problém, jedná se o podvod. Je obtížné prokázat, že největší léčivý prospěch přichází při souběžném působení několika léčivých látek v organismu, které v něm pracují společně a na úrovni buněk. Celé lidské tělo se skládá z buněk, z nichž se tvoří tkáně a orgány. Noni pracuje na buněčné úrovni a může tak příznivě ovlivňovat mnohé zdravotní obtíže.

Noni je lidový název (v sánskrtu Ochi, protože byla známa i v indické ájurvédě) pro rostlinu Morinda citrifolia, která roste volně v přírodě v tropických a subtropických oblastech světa. V mnohých zemích byla vykácena pro nepříjemný zápach jejích plodů, který obtěžoval zvláště turisty. Moje známá byla na mezinárodní brigádě právě na odlehlém ostrovu Hawaii (na úvodní fotce), kde kromě brigádníků, divokých prasat a majitele, který přijížděl jednou týdně pro zpracované ovoce a dovezl zásoby potravin, nikdo nežil. Vyprávěla, že po tom, co natrhali toto ovoce, jej museli šlapáním ve vysokých kádích lisovat a nechat kvasit, což byl nesnesitelný zápach.

Noni je známa více než 2 000 let. Byla hlavní živinou Polynésanů v dobách hladomoru a důležitým léčivým prostředkem. Civilizovaná část světa se začala o tuto rostlinu zajímat až v posledních desetiletích. Dnes již existují stovky vědeckých prací a lékařských studií, které potvrzují léčebné účinky noni. Bohužel na evropském trhu – dle nařízení EU – se nesmí uvádět, jakékoliv tvrzení o léčivosti jak bylin, tak koření, takže zákazník je často zmaten. Na druhé straně by zde měli existovat znalci bylin, nejlépe s lékařskou praxí, na které by bylo možné se obrátit. Takových lékařů není mnoho a bohužel společnost u nás tomu není zatím příliš nakloněna.

Je zajímavé si povšimnout, jak v kterých oblastech světa rostly různé rostliny, byliny, které pomáhaly tamnímu obyvatelstvu přežít i se léčit. Namátkou v jižní Americe – koka, kůra stromu lapacho a mnohé jiné. V severní Africe např. černucha, olej z černuchy, arganový olej. V africké Etiopii a Sahelu např. moringa, o které byly předchozí díly – ZDE. V Rusku v oblasti Altaje např. mumio, též známé v Indii v oblasti Himaláje. V Indii kurkuma, v Koreji a Číně např. ženšen. U nás byl považován téměř za všelék česnek. A takových příkladů je mnoho. My však nyní zůstaneme u noni – nač zabírá a jaká je doporučená konzumace se dozvíte v příštím díle – opět za týden…

Více o Vladimíru Mazalovi a jeho ájurvédských projektech s ájurvédským eshopem – včetně bio noni – ZDE

Připravila Barbora Vojtová a Vladimír Mazal

 

1 Komentář

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram did not return a 200.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.