Lógr z kávy a jeho kreativní využití ve start-upech i v domácnosti

Houbová farma, voňavé palivo do krbu, hnojivo, ale i skvělý pomocník do domácnosti či pro vaše tělo. Lógr z vaší každodenní kávy může efektivně posloužit dalším účelům a někteří podnikatelé ve světě na kávové sedlině dokonce postavili svůj byznys.

Káva je nedílnou součástí většiny z nás. Stala se v mnoha případech rituálem, součástí schůzek, návštěv a také ekvivalentem „pauzy a odpočinku“ v dnešním uspěchaném světě. Vůně kávy je neodmyslitelně spojena se startovní čárou do dne, většinou je také tečkou při obědové pauze a odpolední vzpruhou mezi pracovními výkony. Například v Německu se ročně vypije 150 litrů kávy na obyvatele, což znamená přes dvacet milionů tun kávové sedliny – lógru. V Česku meziročně vzrostla spotřeba kávy dokonce o 5,4 % na 2,2 kg na obyvatele. Jak je to u vás, patříte mezi ty, kteří kávovou sedlinu dále využijí – zrecyklují? Pokud ne, pak pro vás máme několik tipů.

Vzhledem k tomu, že káva obsahuje přírodní antioxidanty, hořčík, draslík či železo, hodí se jako velmi prospěšné hnojivo, které díky své mírné kyselosti prospívá acidofilním rostlinám doma i na zahradě. Lógr z kávy si dokáže poradit také s mravenci, slimáky a hlemýždi, které díky své intenzitě odrazuje od zakousnutí se do plodin na vaší zahrádce.

ZAHRANIČNÍ KÁVOVÉ START-UPY

V italské Florencii vznikl zajímavý projekt „Fungi Espresso“, který je postaven na pravidelném odběru kávové sedliny od kaváren a restaurací a její následné využití jako substrát pro pěstování různých druhů jedlých hub. Vysoká koncentrace minerálů a živin v kávové sedlině vytváří ideální prostředí pro růst hub a rostlin. Firma nabízí i krabičky na vypěstování vlastních hub z kávové sedliny.

Foto: Fcb @FunghiEspresso

S dalším kreativním zpracováním přišli podnikatelé v Glasgow, kteří z kávové sedliny díky speciálnímu recyklačnímu přístroji vytváří univerzální olej. Zajímavostí je, že získaný olej má stejné vlastnosti a využití jako olej palmový. Můžete jej tedy uplatnit jak ve farmaceutickém, tak v potravinářském průmyslu a navíc mít dobrý pocit z toho, že děláte přívětivou službu pro naší planetu.

Trendem posledních let je recyklovaná móda, respektive oblečení, které vzniká z použitých plastů. O své slovo si říká v tomto duchu i kávová sedlina, kterou finský start-up Rens využívá v kombinaci s recyklovaným plastem k vytvoření přízí – odolných vůči vodě i zápachu – ze kterých vyrábí oblíbené tenisky – sneakers.

Foto: Fcb @rensoriginal

Ani v Berlíně – v mece kaváren – nezůstali pozadu a chytli se možnosti využít kávovou sedlinu k dalšímu účelu. Nadšenci ze společnosti Kaffeeform pravidelně na kole objíždí berlínské kavárny a pražírny a sbírají materiál, který poté zpracovávají a tvoří z něj v různých velikostech kelímky pro kávu s sebou a také stylové kávové šálky.

Foto: Fcb @kaffeeform

V Americe se na kávovou sedlinu podívali z jiného úhlu pohledu. Firma Pine Mountain totiž začala kávovou sedlinu zpracovávat do briket určených pro topení v krbu, v kamnech či venkovní tábořiště. Kromě vynikajícího paliva, které vydrží hořet až čtyři hodiny, a dobrého pocitu, dostanete navíc přidanou hodnotu v podobě příjemného aroma kávy.

LÓGR POMŮŽE PÁNVIČKÁM I VLASŮM

Lógr z kávy je také vynikajícím pomocníkem v domácnosti či v péči o vaše tělo. Jak? V případě, že vám nejdou vydrhnout připálené hrnce a pánvičky, kávová sedlina vám je pomůže vyčistit. Pokud se nemůžete zbavit zápachu cibule či česneku z vašich rukou, pak si vezměte do dlaní kávovou sedlinu a společně s mýdlem a vodou pořádně umyjte. Lógr neutralizuje zápachy aromatických surovin také ve vaší lednici. Stačí do ní vložit sklenici s vysušeným lógrem. V případě, že použitou kávu smícháte s kokosovým olejem, rázem máte buď skvělý peeling pro tělo nebo výživnou masku na vaše poničené vlasy. Možností je mnoho, takže s příštím pití kávy už lógr nemusíte vyhazovat do koše.

Připravila: Barbora Vojtová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram did not return a 200.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.