Výjimečná kniha jako zpověď globálního fenoménu – jógy

Kniha, která je provokativním oknem do duše tibetských a indických jogínů, která vás v údivu provede hlubokým příběhem jógy. Autorovi a uznávanému fotografovi Michaelu O’Neillovi se podařilo na dechberoucích snímcích zachytit esenci jógy na pozadí nejvlivnějších jogínů současnosti.

Uznávaný fotograf a jogín Michael O’Neill strávil mnoho let zkoumáním a zachycováním souvislostí jógové praxe – od Ameriky až po její kolébku – Indii. Vše nyní vydává v opulentní knize s názvem – On Yoga. The Architecture of Peace. Kromě excelentních fotografií je plná příběhů z O’Neillových cest a také esejí od jednoho z nejuznávanějších a nejoblíbenějších duchovních vůdců Indie – mistra meditace H. H. Swami Chidananda Saraswatijiho a instruktora jógy Eddieho Sterna.

Jóga je fenoménem současnosti, přiznejme si to. A po jejích souvislostech se rozhodl pátrat Michael O’Neill. Vytvořil osobní fotografickou zpověď globálního fenoménu, který dnes čítá více než 250 miliony praktiků sjednocených ve fyzické, duchovní a vědomé jógové praxi po celém světě. Fotograf s jogínem v jednom, kterým je Michael O’Neill, se vydal na cestu jógy, jejíž kořeny sahají hluboko do minulosti, do himalájských klášterů. Je až neuvěřitelné, že se dnes stává dávné vědění a jogínská praxe čím dál tím aktuálnější i v současnosti. To potvrzují také studijní obory a kurzy na prestižních univerzitách a institutech v Londýně či na Manhattanu.

V knize najdete portréty nejvlivnějších jogínů naší doby, mezi které patří B. K. S. Iyengar, T. K. V. Desikachar či Gurmukh Kaur Khalsa. Ale také výpovědi významných osobností, kteří se rozhodli začlenit jógu do svých životů jako například Donna Karan, Sting či Trudie Styler.

Fotograf O’Neill po více než deset let putoval do tradičních epicenter tohoto učení, aby se setkal s uznávanými mistry jógy i meditace, koupal se svatými muži v Ganze, připojil se ke sboru tisíce hlasů, jež propojovalo jediné slovo „ohm“, meditoval s mnichy na tibetské náhorní plošině, žil ve stanech sadhů při pouti Kumbhaméla a žasl nad chlapci, kteří praktikují málo známou disciplínu Mallakhamba na zápasišti v Kóčinu.

Výsledkem je mimořádná kniha s téměř 200 fotografiemi, jež vypráví příběh jógy tak, jak ještě nikdy předtím. V díle se setkáte zejména s mistrem meditace Jeho Svatostí Svámí Chidanand Saraswatijim a jogínem Eddie Sternem. Ti se připojili ke konverzaci svými eseji o roli jógy v současné kultuře a také historických souvislostech týkající se praxe od doby Patanjaliho. Řeší i její léčebnou sílu, důraz na pokoru, vděčnost a mír nebo téma nekonečna, k němuž řada jógových pozic v přeneseném slova smyslu směřuje.

Fotograf Michael O’Neill během své kariéry zaznamenal kulturní ikony své doby, od Andyho Warhola po dalajlámu. Svými snímky přispíval například do magazínu New York Times, Rolling Stone či Vanity Fair. Jeho fotografie jsou mimo jiné umístěny ve sbírkách Walker Art Center. Podílel se také na dokumentu z roku 2017 „On Yoga: The Architecture of Peace“.

Knihu „On Yoga. The Architecture of Peace“ s pevnou vazbou v rozměrech 23,7 x 33,2 cm, 2,25 kg s 280 stranami vydalo nakladatelství TASCHEN v angličtině, francouzštině, němčině. Více info ZDE

Připravila: Barbora Vojtová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.