Jsou tady jiné Velikonoce, staňte se jinými i vy

Říká se jim svátky jara. Velikonoce jsou sice spojeny se setkáváním lidí, ale letos budou jiné. Možná je to příležitost k tomu, abychom strhli jejich moderní komerční pojetí a nahradili jej osobní oslavou přerodu zimy v jaro, stagnace v pohyb, starého v nové… Zkrátka pochopili období Velikonoc jako začátek „nového“, jako odrazový můstek ke změnám.

Zamyslete se nad tím, kdy jste naposledy věnovali čas jen sami sobě. Většinou permanentně vytváříme něco pro druhé, pro firmu, pro rodinu, ale kde je něco, co děláme jen sami pro sebe? Sobecké? Nikoli, spíše všímavé, vědomé, citlivé. V dnešní době je člověk rozptylován mnoha podněty – z médií, internetu, z práce, takže je složité dostat se do situace, kdy jste jen sami se sebou, bez tlaku okolí a milionu myšlenek na to, co musíte udělat.

Právě Velikonoce mohou být tím správným okamžikem k tomu udělat něco jinak. Proč? Z mnoha důvodů. Historicky a energeticky jde o nejklíčovější období roku. Jde o čas, kdy se svět plný šrámů po zimě mění ve svět plný naděje a nových příležitostí. Jde o čas, kdy nám příroda opět začíná nabízet své plody, i proto je řada velikonočních receptů spojena s výhonky mladých zelených rostlin – ať už jde o kopřivovou nádivku, pesto z medvědího česneku nebo polévku z mladého špenátu. Zkrátka jde o čas, který je ideální pro změny a nové vyhlídky.

Letošní Velikonoce nebudou v režimu, na který jsme byli zvyklí, vezměme je tedy jako startovní čáru k něčemu novému. Začněte třeba tím, že si vyjdete sami se sebou na dvě hodiny do lesa. Sluníčko prodírající se mezi ztepilými stromy, proud lesní studánky nemotorně poskakující přes mechové kameny či tanec větru v korunách nad vaší hlavou. Přesně to vás dostane do meditativní nálady, přeskládá aktuální priority, propojí tělo s duší. A možná si sami v sobě uvědomíte, co je to, co chcete změnit. Nemusí jít o velké kroky, stačí malé drobnosti, které vás povedou ke spokojenějšímu životu.

Pokud nevíte, co by to mělo být a přitom jste stále nešťastní, protože to neustále nemůžete najít, zkuste jen každý den udělat něco jinak, než jste byli dosud zvyklí nebo udělejte něco, do čeho si myslíte, že byste nikdy nešli, něco, čím překvapíte sami sebe. Žijete singl? Proč byste nemohli upéct mazanec sami pro sebe? Máte děti? Vezměte je místo koukání na velikonoční pořady přespat do lesa. Máte partnera? Dejte si spolu velikonoční koupání v rybníku.

Když jsou letos Velikonoce jiné, buďte jiní i vy. Vezměte odvahu do svých rukou a vystupte ze stereotypu, přivítejte jaro s nadějí na změny ve společnosti, ale hlavně u sebe sama. Není prostor k tomu cokoli odkládat a věřte, že velikonoční období vás vybaví dostatečnou energií a odvahou k tomu to udělat. Tak do toho!

Připravila: Barbora Vojtová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.