ÁJURVÉDSKÉ BYLINY: Vlastnosti bylin z pohledu ájurvédy

Ponořte se s námi do tajemství ájurvédských bylin. V novém seriálu nahlédneme na souvislosti historické, zdravotní i duchovní. Seriálem provází propagátor ájurvédy Vladimír Mazal. Tentokrát se zaměříme na téma – jak vnímat vlastnosti bylin?

Vnímání vlastností bylin vychází se z toho, že každá bylinka je živoucí tvor, jehož životní fáze a vlastnosti jsou podobné lidskému organismu. Bylina má fázi zrodu, růstu, přitažlivosti v podobě květů a vůní, opilování (oplodňování) a samozřejmě také rozmnožovací schopnosti pro zachování rodu, vydávání životních plodů a poté postupné umírání – na rozdíl od nás. Všechny zmíněné fáze probíhají většinou s jednoročním cyklem. Proto též účinky bylin mají sílu jednoho roku a pak postupně slábnou. Bylinka má svou imunitu, aby přežila a dožila se toho, co je jejím úkolem. Např. taková kurkuma, která má původ v pralesích tropů, je sice koření, ale dnes již s prokazatelnými léčebnými účinky. Díky výskytu v tropických pralesích roste stále ve vlhku a za nedostatku světla – kvůli okolním vysokým stromům. Musela se tedy přizpůsobit těmto podmínkám růstu, které způsobily, že pro svou ochranu nabila vysoké odolnosti proti různým plísním a bakteriím. A právě to dokáže předávat. Více o kurkumě ZDE, video ZDE.

Obecně tedy platí, že pokud bylinky přijímáme s pokorou, odevzdávají nám své vlastnosti, které jsou z velké části odrazem podmínek, ve kterých rostou. Kurkuma je jen jedním z příkladů. Některé bylinky se nacházejí v těžko dostupných místech. Příroda to tak moudře zařídila, že tyto běžně nedostupné bylinky vyžadují zvláštní péči při sběru a zpracování. A jejich použití pak není univerzální, je hodně specializované, takže v takovém případě platí, že v neznalosti může taková bylinka i značně ublížit.

Tak, jak se v ájurvédské diagnostice posuzuje stav lidského organismu z hlediska pěti prvků a z nich tří dóš – Váta, Pitta, Kapha – tak se posuzují i vlastnosti bylin, zda potřebujeme podobné vlastnosti či rozdílné, zda s námi budou spolupracovat nebo nikoli. Zda potřebujeme organismus posílit – tedy prospějí nám vlastnosti anabolické, či vlastnosti katabolické – tzn. postupně opravit metabolismus tkání našeho organismu tak, aby se vše dostalo zase do souhry, což je předpokladem pro život bez nemocí.

Byliny se zkoumají a klasifikují též dle toho, jakou mají chuť na jazyku, v žaludku a trávicím systému. Zda celkově na náš organismus působí jako ochlazující nebo jako oteplující. A pak jsou některé nepředvídatelné vlastnosti, které je nutné si na základě praxe pamatovat. Chutě mají též vlastnosti dle ájurvédského tridóš systému. Např. hořká chuť je lehká, má vlastnosti Váty a bylinky takovéto chuti mají pro organismus s převažující Vátou léčebné účinky. Chuť sladká je těžká, má vlastnosti Kaphy. Tím pádem organismus s převažující Kaphou vyživuje a posiluje. Příště se podíváme na zpracování bylin.

Více o Vladimíru Mazalovi a jeho ájurvédských projektech (včetně ájurvédského eshopuZDE

Připravila Barbora Vojtová a Vladimír Mazal

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram did not return a 200.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.