Jak posílit příznivé účinky vody, která našemu tělu přináší nejen energii a informace

Elina Beltyuková pochází z Uralu, ale již několik let žije v Česku, kde se zabývá tématem zdraví a krásy, ale jinak, než byste si mysleli. Toto je seriál, kde to poznáte. Voda je médium, které do našeho těla vnáší zdraví, harmonii, ale také jej čistí a dokáže ladit. Jak posílit její příznivé účinky? Přinášíme vám tipy!

V předchozím rozhovoru jsme se bavily o nápojích a jejich správném objemu a načasování. Také jsme se zmínily o tom, že voda je energeticko-informační médium, co to znamená?

Voda stejně ochotně přijímá jak užitečné látky, tak škodlivé jedy, nevybírá si. Tato vlastnost umožňuje vodě dodávat živiny (nasycení) a odvádět toxické látky (čištění) v živém organismu. Podle výzkumu vědců dochází ke stejným funkcím na jemné úrovni, přenosu informací, vibrací – více o tom si můžete přečíst v knihách od Masaru Emota – Léčiva síla vody, Tajný život vody, Voda a léčiva síla modlitby.

Jak a čím můžeme tekutiny ovlivnit, aby pro naše tělo a mysl byly co nejpříznivějšími?

Náš stav – ovlivněný pocity a myšlenkami – ve kterém do sebe „něco“ přijímáme, je rozhodující – ať už jde o jídlo nebo o nápoje. Takový stav totiž tím vyživujeme a posilujeme. Proto v mnoha kulturách od nepaměti existovaly zklidňující rituály jako například modlitba díkůvzdání před jídlem, požehnání jídla. Také podle zákonů ájurvédy bylo zakázáno přistupovat k jídlu ve špatném emočním stavu – například v podráždění či hněvu. Nebylo možné při jídle nadávat, řešit problémy atd. Pokud bychom měli takový pocit, pak se doporučuje vypít sklenici čisté vody, která odnese negativní energii, přitom hluboce dýchat, uklidnit se a až poté začít jíst.

Jakou roli hraje karafa, hrnek nebo sklenice, ze které nápoj pijeme a proč?

Musí se nám hlavně líbit a vyvolávat na první dojem hezký pocit. Karafa, respektive její materiál ovlivňuje vodu, která v ní je. Ideální je neutrální sklo. Pokud sklo obsahuje i nějaké barvy, pak tyto barvy také mění vibrace vody. Obvykle v propojení barvy a dané čakry, která jí odpovídá. Když je karafa z hlíny, bude přidávat vibrace týkající se uzemnění. Ve Indii běžné používají měděné karafy, možná proto, že většina tamních lidí je vegany, co znamená, že jim v jídelníčku může chybět zásadní vitamín B12 a právě měděná voda pomáhá organizmu jej vyrábět.

Má smysl si do české domácnosti pořizovat vodní filtr? V čem a podle čeho vybrat ten správný?

Přírodní voda z pramenů prošla čisticím a filtračním procesem přes různé vrstvy sedimentů a hornin, čímž proběhla její přirozená mineralizace. Kdo nečerpá vodu přímo z pramene a je odkázán na vodu z veřejného vodovodu, měl by skutečně zapřemýšlet, jak zlepšit její kvalitu. Voda z vodovodu může obsahovat hodně škodlivých látek, zejména od starých potrubí atd. A hlavně obsahuje chlor, který je podle statistik jednou z hlavních příčin zdravotních problému. Takže jak se chránit? To nejmenší, co můžeme udělat, je nechat vodu usazovat nebo ji vařit, chlor se z ní totiž přirozeně odpařuje. Pro odstranění škodlivin z vody existují různé metody jako je například filtrace (aktivním uhlím), parní destilace, reverzní osmóza. Existují také metody, které umožňují očistit vodu na hrubé a jemněhmotné úrovni jako je například oživování vody, strukturizace, magnetizace nebo energetizace.

V čem pro naše tělo může být voda lékem?

V našem těle, které tvoří více než 80% vody, probíhá neustálý proces výměny vody. Při nedostatku vody se životně důležitá aktivita výrazně sníží. Kvalita všech procesů v těle závisí na kvalitě vody. Pokud je voda nabitá vibracemi (informacemi), které potřebujeme a jsou pro nás prospěšné, může to změnit/ uzdravit stav našeho těla a psychiky. Od pradávna lidé používali různé drahokamy pro energetizaci vody. Způsob je snadný – vložit na noc do karafy s vodou například:

  • Ruženín: posiluje smysl pro krásu, pomáhá léčit duševní zranění, poskytuje oporu. Jde o kámen lásky.
  • Selenit: dodává inspiraci, uklidňuje nervy, uvolňuje bloky, pomáhá během klimakteria, činí člověka krásným, má omlazující účinek.
  • Jadeit: pomáhá při úzkostech, posiluje sebevědomí, odbourává stres, dodává harmonii a vyrovnanost, přináší zdar a dlouhověkost. Jde o kámen štěstí.
  • Aventurin: působí proti depresím, harmonizuje, přináší radost, dodává odvahu a vyrovnanost.

Minerály jako je šungit a pazourek, respektive voda jimi naplněná, získává takovou léčivou sílu, že je pak považována za nejlepší pomoc při léčbě jakýchkoli nemocí. Naopak stříbrná voda má antibakteriální účinky. Pomáhá léčit nemoci v ústní dutině jako je paradontóza, angína nebo stomatitidy. Nechte v karafě s vodou po dva až tři dny ležet stříbrnou lžičku a pak vodu kloktejte. Rozmražená voda naopak čistí vylučovací orgány a lymfu – vodu dejte do mrazáku na pět až šest hodin a když zmrzne na 2/3, nezmrazený zbytek (1/3) vylejte – v něm totiž zůstaly veškeré škodliviny jako jsou těžké kovy a chlor. 2/3 je tedy led a ten rozmrazte a používejte podle potřeby k pití, omytí obličeje atd. Pokud čistou vodu přelijete čtyřicet krát ze sklenky do sklenky (nejlépe při svítání na čerstvém vzduchu, kdy stačí otevřít okno), pak tato voda bude mít největší omlazující účinky. Takové je velké tajemství jogínů! Voda je pak živá, hravá, vnímavá a citlivě reaguje na slova (mantry, modlitbu), obrazy, symboly, hudbu… Vymyslete si svoji hru s tímto „živým tvorem“ a probuďte v sobě hravost a kreativitu! Ať se váš život stane hrou a to nejen v souvislosti s vodou.

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – INTRO
SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – SÍLA VNITŘNÍ ŽENY
SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – ZNAMENÍ JE SYMBOLICKÝ JAZYK INTUICE
SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – PRAKTICKÉ RADY NA POSÍLENÍ INTUICE
SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – JAK ODBLOKOVAT INTUICI
SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – JAK ČISTIT MYSL OD TĚŽKÝCH MYŠLENEK
SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – NIDRA JÓGA
SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – CO V NÁS ZPŮSOBUJE LÁSKA?
SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – ARCHETYP JAKO NEVĚDOMÝ SEMAFOR ŽIVOTA
SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – SLUNOVRAT DÁVÁ MAGIČNOST VÁNOCŮM
SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – PŘITÁHNĚTE SI PRO ROK 2021 TO, CO CHCETE
SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – LEDEN PLNÝ ENERGIE A VYPLNĚNÝCH PŘEDSEVZETÍ
SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – HORMONY ŠTĚSTÍ
SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – JAK STIMULOVAT POHLAVNÍ HORMONY
SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – MODRÉ SVĚTLO A DIGITÁLNÍ DETOX
SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – KOMPLIKOVANÝ VZTAH MATKA – DCERA
SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – VNÍMÁTE KAŽDODENNÍ OBYČEJNOST?
SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – ŽIVOT MÁ BÝT OSLAVOU LÁSKY
SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – OBDOBÍ IDEÁLNÍ PRO ZMĚNY A NOVOU ENERGII
SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – JAK SPRÁVNĚ PÍT

Připravila: Barbora Vojtová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram did not return a 200.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.