Z pětice ájurvédských novoročních pozastavení: 4. ODPUŠTĚNÍ

Začíná nový rok. S ním bilancujeme ten uplynulý a s nadějí na nové začátky, životní změny a výzvy upínáme naši mysl k budoucnosti. Máme pro vás pět novoročních pozastavení z pohledu ájurvédy, která by pro vás mohla být inspirací pro otevření roku 2021. Zde je čtvrté – ODPUŠTĚNÍ.

Odpustit si znamená pustit od sebe pryč vše, co nás destabilizuje. Tím se totiž učíme poznávat i sami sebe.

Negace, které od ostatních k nám přicházejí, jsou „principem zrcadla“, jsou blokem, který v konečné fázi ubližuje nám samotným, protože máme tendenci tyto negace odrážet, odstřihávat se od nich, jelikož je nejsme schopni přijmout. Nechceme je vidět, hledat vinu, konfrontovat se s nimi. Ale každý den se ve skutečnosti najde něco, co je třeba odpustit. Budeme-li nezištně pomáhat druhým, naučíme se i odpouštět – jim a hlavně sami sobě.

Každá taková zkušenost trénuje naši schopnost přijmout sám sebe. Rozvíjí nás, a pokud jsme vůči tomu vnímaví, pak jsme na dobré cestě k osobní vnitřní harmonii. Principem pochopení je přijetí a odpuštění – ostatním a potažmo sami sobě. Odpuštění ostatním je vlastně tréninkem na smysluplný, šťastný a naplněný život. Přistupme k takovým zkušenostem jako k osobnímu rozvoji, všichni kolem nás mohou být našimi učiteli. Za každé situace, protože v konečné fázi jen odrážejí něco, co v nás zůstává „nepochopené“. Nebojte se tedy přijít za – na první pohled – nepřítelem „s dortem“ a prostřednictvím našeho pro něj nečekaného přístupu mu vyjádřit odpuštění. Ten pocit je nakonec očišťující pro obě strany a nakonec vás takovéto vystupování ze své komfortní zóny vlastně začne bavit.

TIP DO 2021: Zkuste se ke svým nepřátelům zachovat zcela jinak – tak, jak by to nečekali a tak, jak byste to nikdy dříve neudělali. Překvapíte tím je i sami sebe a posune vás to dál. Odpuštění je fúzí laskavosti, přijetí a vyrovnanosti. Navíc je nesmírně blaženým a návykovým pocitem.

První novoroční pozastavení – VŠEHOMÍRA

Druhé novoroční pozastavení – MORÁLNÍ KODEX

Třetí novoroční pozastavení – ŠTĚSTÍ

Páté novoroční pozastavení – MEZILIDSKÉ VZTAHY

Text: Vladimír Mazal: www.ajurv.cz, Připravila: Barbora Vojtová

1 Komentář

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram did not return a 200.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.