Jak na leden plný energie a vyplněných předsevzetí?

Elina Beltyuková pochází z Uralu, ale již několik let žije v Česku, kde se zabývá tématem zdraví a krásy, ale jinak, než byste si mysleli. Toto je seriál, kde to poznáte. Proč je leden tak depresivní a jak si dát předsevzetí, aby se vám splnila?

Leden je pro mnohé z nás studený šedivý měsíc – často nejdepresivnější v roce, čím to je?

Podle energetických zákonů je to předvídatelné. K produkci hormonů radosti v našem těle je totiž zapotřebí pozitivní motivace – ta v nás byla v případě příprav na svátky a očekávání veselí. Když to skončí – období volna a prázdnin – musíme opět jít do práce a přicházejí starosti. Tím pádem dojde k přirozenému poklesu energie. Za starých časů byl Slunovrat považován za střed zimy. V této době byl dobytek poražen, protože jej už nebylo čím krmit a lidé slavili Slunovrat s bohatou hostinou. Dost jedli – jakoby to bylo i tak trochu do zásoby a připravovali se na život v režimu „hladových zimních měsíců“. Když je solární energie málo, zdroje akumulované v létě a na podzim jsou vyčerpány, v potravinách je málo vitamínů a pak všechny orgány a systémy přejdou do režimu „úspory energie“. Tento program existuje na úrovni kolektivního nevědomí.

Čím nebo jak si tento měsíc projasnit/ zpříjemnit – máte nějaké tipy?

Samozřejmě! V režimu úspory energie se všechny procesy zpomalují: trávení, krevní oběh a tedy i produkce tepla a hormonů, což lze vnímat jako pravidelnou únavu, depresivní stav. Musíme to kompenzovat. Solární energie, která dává pocit radosti a motivace a která v zimě tolik chybí, je spojena s třetí čakrou – s oblastí solár plexu a ten lze aktivovat pomocí jógových metod jako je například ohnivý dech, brániční dech, udiyana bandha (vakuum, břišní zámek, po výdechu), ranní rozcvička „pozdrav slunci“ atd.

Chce to udržovat v sobě živý oheň, zapalovat svíčky, mít kolem sebe a na sobě teplé barvy oblečení a interiéru (červená, oranžová, žlutá, okrová), které pomáhají podporovat prvek ohně v těle i v našem prostoru. Také nám pomáhá podněcovat krevní oběh a metabolismus – například kontrastní sprcha, sauna, tření těla masážními kartáčky, samo-masáž teplým olejem, hřejivé aroma oleje a afrodiziaka (skořice, ylang-ylang, vetiver, pačuli, všechny jehličnany).

Také je nutné udržovat a podporovat zažívací oheň, čemu pomáhá teplé jídlo a nápoje, používání koření. Nejlepší je nejíst těžká jídla po západu slunce a také doplnit svou stravu živými vitamíny: můžete si připravit vitamínovou směs pro posílení imunity: mleté ​​citrony se slupkou + oloupaný zázvor rozdrtit v mlýnku na maso, pak přidat med (vše v přibližně stejném množství) a můžete také přidat kurkumu – to je velmi silné přírodní antiseptikum. Jezte džem nebo si z něj připravte nápoje – stačí jej pouze zamíchát v teplé vodě. Můžete také koupit či rozmrazit brusinky či černý rybíz, rozmixovat a přidat k nim podle chuti med.

Proč si lidé dávají předsevzetí a z čeho to pramení?

Vychází to z pochopení, že pokud chceme zlepšit svůj život, musíme zlepšit a rozvíjet sami sebe, své vlastnosti a silné stránky, které nám dala příroda/ Bůh / kolektivní duše (individuální rozvoj přispívá k rozvoji společné duše, která vytváří nezbytné podmínky). Konec roku je vždy spojen se shrnutím výsledků z minulého roku a se sněním a manifestací/přáními. Začátek nového roku souvisí s plánováním a s ním spojeným pŕedsevzetím, že začneme nový život a podnikneme konkrétní kroky k požadovaným cílům.

Jaká by měla předsevzetí být, abychom je zvládli splnit?

Toho jsme se již dotkli v předchozích článcích. Pouze to, co děláme pravidelně a zahrneme do našeho režimu, to má potenciál stát se způsobem života, který nakonec změní dosavadní život k lepšímu. Pokud se k tomu budeme nutit pouze silou vůle, může rychle dojít k vyhoření a demotivaci. Pokud si řekneme „musím!“, tělo (podvědomí) cítí nutkání a hledá různé triky, jak to odložit/ vyhnout se tomu (stejně tak jako to často dělá malé dítě). Pokud si řekneme „chci!”, jsou zde zahrnuty další procesy jako je sexuální energie, touha mít/ovládnout a užívat si následný výsledek. Spolu s „chci“ přichází nová energie, motivace a touha „jednat“ je zapnuta!

Je rok 2021 obzvláště nakloněn nějakému druhu předsevzetí/ přání? Jakého typu?

Hlavním tématem nového roku 2021 budou finance. Symbolem roku je Kovový Býk/ Vůl – jeho charakteristikou jsou takové vlastnosti jako je spolehlivost, stabilita, pevnost, tvrdá práce, racionální přístup. Projev těchto vlastností bude odměněn, zato bude potrestána lenost, nezodpovědnost, plýtvání, touha po dobrodružstvích a zvyk „doufat v šanci“. Býk nás naučí jak co nejefektivněji řídit naše zdroje – zdroje dočasné, energetické, materiální. Éra trvá asi dva tisíce let. Změna éry je charakterizována celkovou změnou vývojového paradigmatu, světonázoru a hodnot. Nyní dochází k přechodu, vždy jde o rozpad starého, známého, zavedeného. V éře Ryb byly hlavním zdrojem (hodnotou) peníze a informace; ve věku Vodnáře se čas a energie stanou prioritou, bude panovat schopnost racionálně spravovat a vědomě investovat. Duchovní výhody postupně nahradí ty dosavadní hmotné, což znamená, že cílem člověka nyní bude vnitřní duchovní růst, nikoli bohatství. Vlastní rozvoj přispívající ke společnému. Toto bude kritériem úspěchu. Ke změnám však dochází postupně, často prostřednictvím krizí. Finanční revoluce proběhne po celém světě. Zdraví je také hlavním zdrojem a vyžaduje investice, stabilní péči a odpovědnost. Totéž platí pro vztahy – něco, co nás udržitelně podporuje a vyživuje, bude mít velkou hodnotu: rod, rodina, dobré vztahy s příbuznými. Rok Býka bude příznivý pro vážné vztahy, svatby, narození dětí (je však lepší se vyhnout intrikám). To jsou hlavní trendy – podmínky pro rozvoj kvalit, které budou sloužit jako podpora a základ pro rovnováhu v éře globálních změn. Podle tarotu byl symbolem roku 2020 „Soud“ a symbolem roku 2021 je “Mír“. Přeji nám všem klid a mír v duši a na celém světě!

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – INTRO

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – SÍLA VNITŘNÍ ŽENY

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – ZNAMENÍ JE SYMBOLICKÝ JAZYK INTUICE

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – PRAKTICKÉ RADY NA POSÍLENÍ INTUICE

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – JAK ODBLOKOVAT INTUICI

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – JAK ČISTIT MYSL OD TĚŽKÝCH MYŠLENEK

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – NIDRA JÓGA

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – CO V NÁS ZPŮSOBUJE LÁSKA?

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – ARCHETYP JAKO NEVĚDOMÝ SEMAFOR ŽIVOTA

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – SLUNOVRAT DÁVÁ MAGIČNOST VÁNOCŮM

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – PŘITÁHNĚTE SI PRO ROK 2021 TO, CO CHCETE

Připravila: Barbora Vojtová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram did not return a 200.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.