SLUNOVRAT DÁVÁ MAGIČNOST VÁNOCŮM

Elina Beltyuková pochází z Uralu, ale již několik let žije v Česku, kde se zabývá tématem zdraví a krásy, ale jinak, než byste si mysleli. Toto je seriál, kde to poznáte. Tentokrát o slunovratu a také o tom, že Vánoce otevírají magickou možnost přivítat do života nová přání a sny.

Lidé na celém světě slaví Vánoce, často mám ale pocit, že se ale z nich vytrácí jejich magičnost, proč?

Je to hlavní svátek roku a zejména ženy se snaží připravit vše co nejlépe a to vyžaduje jejich zvýšené usíli a pozornost. Jakákoli pozornost je ale ve skutečnosti naší energií. Když se žena snaží dělat všechno sama, může se pak cítit vyčerpaná, nervózní a v konečné fázi i dost vyřízená. Její energie je pod nulou, takže její tělo místo hormonů radosti začíná vyrábět hormony stresu. Atmosféru vytváří žena, její naladěnosti, naplněný a uvolněný stav. Je to vlastně taková nepopsatelná ženská magičnost. Když je žena vyčerpaná, ani atmosféra není tak magická, jak by mohla být.

Co znamenalo období Vánoc v minulosti pro naše předky a nešlo spíše o oslavu slunovratu?

Lidé byli vždy velmi spojeni s přírodou a když ještě nebyl kalendář, tak se řídili podle lunárních a slunečných ciklů. Klíčové sezonní změny byly vždy provázány s rituály, oslavami, svátky. Pro většinu starověkých národu byl slunovrat hlavním svátkem. Slavil se pod různý jmény 25. prosince (v různých státech pod různý názvy, například v Římě to byl “Svátek Slunce”, v Německu “Jol’”). Jedná se o sezonní hranici, kdy se světelný den/ denní světlo začíná prodlužovat. To znamená, že noc před ním byla nejdelší nocí v roce. Lidé pálili ohně, zapalovali svíčky, aby pomohli světlu zvítězit nad temnotou. Slunovrat měl tradičně v mnoha kulturách a náboženstvích velký posvátný/ sakrální význam, protože symbolizoval vítěztví světla nad tmou. Slunovrat symbolizuje nový začátek, znovuzrození.

Proč se říká, že o Vánocích se plní sny a přání? Není to spíš tím, že vnímáme Vánoce jako kouzelný čas, kdy si připouštíme, že se mohou stát jindy neuvěřitelné věci a tím, že na to věříme tomu dáváme i energii, aby se to vyplnilo?

Podle astrologie je to opravdu zvláštní doba. Planety ovlivňují lidi stejně jak před tisíci lety. Dříve lidstvo přisuzoválo větší důležitost vlivu planet, na kterých závisí přírodní cykly na Zemi. Lidé poslouchali matku přírodu a respektovali její zákony, protože přežití druhu přímo záviselo na nich. Dnes přežití většiny lidí přímo závisí na společnosti a jejich zákonech. Kolektivní podvědomí je obrovská sila, která působí na každého. Když většina lidi slaví, raduje se, věří v zázraky – zázraky se dějí! A říká se, že „nebeské brány“ jsou otevřené. Vysoká energie v lidech a ve vesmíru otevírá velmi velké příležitosti k uskutečnění snů, podle tak zvaného „zákonu rezonance“.

Proč jsou lidé ochotni věřit na zázraky právě o Vánocích a jindy ne?

Zázraky se stávají, když v našich představách existuje prostor pro zázrak. Když jsme radostně otevření všemu jako v dětství. Vánoce nás přivádějí zpět do tohoto magického stavu. Co se týče slunovratu, ten může každý rok připadat podle astrologie na jiný den – 20.12., někdy 22.12., nyní 21.12. Zatímco oslava Vánoc připadá vždy na narození Ježíše Krista – tedy vždy na stejný den – 25.12.

Existují nějaké vánoční zvyky, které posílí vyplnění našich přání?

Jak jsme probírali v předchozím článku, podvědomí nerozumí slovům. Jako malé dítě vnímá symboly a pocity, nejlépe objemné, když signál prochází všemi smysly. A jak to použit pro vyplnění přání? Musí to být obraz, musíme cítit jak to voní, chutná, jaký to vyvolá pocit, když už to máme a to musíme zažít přez tělo, pustit ten cit, tu vibraci radosti. Nasytit jí každou svojí buňku a mysl. A v tom stavu žít, vděčně přivítat a přijímat zázraky… Vánoce otevírají magickou možnost přivítat do života nová přání a sny. Tak do toho!

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – INTRO

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – SÍLA VNITŘNÍ ŽENY

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – ZNAMENÍ JE SYMBOLICKÝ JAZYK INTUICE

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – PRAKTICKÉ RADY NA POSÍLENÍ INTUICE

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – JAK ODBLOKOVAT INTUICI

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – JAK ČISTIT MYSL OD TĚŽKÝCH MYŠLENEK

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – NIDRA JÓGA

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – CO V NÁS ZPŮSOBUJE LÁSKA?

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – ARCHETYP JAKO NEVĚDOMÝ SEMAFOR ŽIVOTA

Připravila: Barbora Vojtová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.