8 tipů na to, jak si užít pohodový podzim

Buďme rádi za čtyři roční období a na každém z nich si najděme něco pozitivního. Ano, i na podzimu!

Hodně lidí si na podzim stěžuje, opěvuje léto, začíná trpět podzimními depresemi, obklopovat se sladkými dortíčky a přemýšlet, jak zhubnout do příští plavkové sezony. Rozhodla jsem se nenechat se strhnout davem a na podzimu najít i něco pozitivního, protože léto přijde za půl roku, do plavek stejně nezhubnu a depresi můžu mít bez problému i v červenci.

Podzim je náhodou fajn, z těchto několik málo týdnů v roce byste si měli odnést to nejlepší. Dejte podzimu šanci tak jako já, protože těchto 8 věcí za to opravdu stojí!

Teplota akorát

V létě každý brblá, jak se potí a je mu vedro, v zimě nám jde pára od pusy a mrznou nám konečky prstů, ale na podzim? Značka ideál! Nemusíte řešit, jak vypadají vaše stehna v šortkách a jestli jste dostatečně opálení, šortky totiž k podzimu nepatří. Teď je ideální doba na džíny, kožené bundy, svetříky, kabátky… můžete okouzlit a upoutat pozornost šmrncovními outfity, tak toho využijte!

Vánoce jsou ještě daleko

Nevím jak vás, ale mě vánoční šílenství unavuje. Všude samé vánoční výzdoby, koledy, lákadla na dárky… čím více se Vánoce blíží, tím je toho všude více. Těším se, že až budu mít děti, budu to zase více prožívat, ale teď je to pro mě spíš stresující. Proto mám ráda podzim, kdy je ještě Vánoční šílenství v zárodku a v klidu můžete procházet městem a nakupovat bez potkávání Santa Clausů a vánočního cukroví.

Dýňová sezóna

Ano je to tak, chceš být in, musíš milovat dýni, jíst všechno z dýně a postovat domácí pumkin muffin výtvory na svůj Instagram. Já asi zatím plně in nejsem (dýňové muffiny mám stále ve svém kuchařském To-Do listu), ale dýně mě baví. Respektive, baví mě jí jíst, nejradši asi ve formě polévky anebo upečenou na čerstvém salátu. Buďte in a jezte dýni!

Podzimní běhání

Rána ještě nejsou tak chladná, není tma a není tak těžké se dokopat. Běžet podzimním lesem s pestrobarevným listím je pro mě uklidňující a nabíjející. Nemusíte mít na sobě ještě tolik vrstev oblečení a rukavice s čepicí jsou také zatím zbytečné.

Svíčky

Nejsem vyloženě romantik, ale podzimní večer pod dekou s plápolající svíčkou obměkčí každého. Svíčky mám doma jako dekorace a málokdy je využívám, ale právě podzimní večery mě inspirují k jejich zapálení.

Lenost povolena

V letních měsících si připadáme provinile, když je venku krásně my jsme doma a koukáme na film, ale na podzim?! Kdo by byl venku, když je sychravo a prší?! Jen někdy, výjimečně a zcela z donucení. Teď se můžu s klidem v duši doma rozvalit na gauč pod deku a konečně shlédnout doporučované seriály na Netflixu.

Čtení knih

Nikdy jsem nebyla velký čtenář, asi je to tím, že jsem od malička byla na tenise, nebo někde běhala a na čtení prostě nezbyl čas. Teď mě knížky baví čím dál víc, ale mnohdy si je nakoupím, samozřejmě vyfotím se super healthy snídaní na instagram (berte to prosím s rezervou), a na čtení nemám náladu. Na podzim je to jiné. Tím, že člověk tráví víc času doma a potřebuje najít důvod pro zachumlání se pod deku, čtu více a baví mě to. Nevím proč, ale dopadají na mě i jakési vzdělávací manýry, což se odráží i ve výběru knížek. Vybírám si tak knížky, kde se můžu něco dozvědět a naučit.

Západy slunce

Taky jste si všimli toho, jak je Instagram plný fotek západu slunce? Má to svůj důvod, podzimní západy slunce jsou totiž ty nejkrásnější a nejromantičtější. Barevné nebe působí magickým dojmem a každý přitom pookřeje. Takže pokud máte doma tvrďáka, který zrovna romantikou neoplývá, věřte tomu, že procházka při západu slunce ho jednoznačně obměkčí.

Připravila Barbora Langer

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.