SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY:  Praktické rady, jak posílit naši intuici

Elina Beltyuková pochází z Uralu, ale již několik let žije v Česku, kde se zabývá tématem zdraví a krásy, ale jinak, než byste si mysleli. Toto je seriál, kde to poznáte. V předchozím díle jsme mluvili o intuici teoreticky, nyní je čas na praxi!

Čím nebo jak můžeme intuici posilovat, máte nějaké konkrétní rady?

Intuici posiluje „šťastný“ biochemický stav naší krve ve smyslu dostatku hormonu „radosti“ v ní. Takovým hlavním z nich je serotonin, kterého máme nejvíc v pubertě, to má šišinka vůbec největší velikost a je nejvíc aktivní. Proto používali od pradávna kněží a šamani k dosažení rozšířeného stavu vědomí (aktivace intuice pro spojení s něčím Vyšším…) látky, které zvyšují právě hladinu serotoninu v krvi. Takovými jsou například kadidlo, čokoláda – zejména u rituálů Mayů a Aztéků. Ale musí jít o čokoládu, která neobsahuje mléko a cukr a namísto toho různé koření podle prastarých receptů.

Tedy čokoláda může být jednou z praktických rad na posilování intuice, jaké další?
RADA 1: HOŘKÁ ČOKOLÁDA
RADA 2: ROVNOVÁHA

Už jsme to lehce probírali v předchozích dílech o vyvažování pravé a levé hemisféry a co přepína mozek v alfa stav. Nejsnadnější způsob je práce s dechem, který vždy používali jogíni. Nazývá se pránájáma „Nadi shodchana“ či také střídavý dech. Levá nosní dírka je v přímém spojení s pravou hemisférou – ta je napojena na lunární energii a intuici – i proto se při takovém dechu začíná a končí právě levou nosní dírkou.

Jaký je postup?

– Sedneme si a uvolníme se. Je jedno, zda to bude lotus, turecký sed nebo zkátka jen židle. Důležité je narovnat záda a cítit se pohodlně.

– Levá ruka uvolněně leží na levém koleni nebo lze udělat Jnana-mudru (spojit ukazováček s palcem, ostatní prsty jsou spojeny a nataženy) nebo můžete levou dlaní chytnout a podporovat pravý loket, v případě, že prává ruka potřebuje podporu.

– Ukazováček a prostředníček pravé ruky položíme na oblast „třetího oka“, přičemž prsteníček máme na levé nosní dírce a palec na pravé.

– Poté se 3x z hluboka nadechneme a uvolněně vydechneme, zavřeme oči a celou pozornost necháme uvnitř sebe.

– Zvedneme pravý prsteníček a uvolněně se nadechneme levou nosní dírkou. Poté následuje pauza ve smyslu zadrženého dechu a snaha přesunout pozornost do oblasti třetího oka uvnitř hlavy. Po nádechu zavřeme levou nosní dírku a otevřeme pravou, kterou klidně vydechneme. Opět následuje pauza se zadrženým dechem a pozorností k třetímu oku. Poté nádech pravou nosní dírkou, pauza, zavíráme palcem pravou nosní dírku, otevíráme levou a vydechujeme levou, pauza a opakujeme: nádech levou – pauza – výdechem pravou – pauza – nádech pravou – pauza – výdechem levou – pauza.

– Na začátku úplně stačí opakovat 12x. Můžete délku jednotlivých nádechů/ pauzy/ výdechů/ pauzy ponechat stejnou. Začněte například čtyřmi sekundami. Vsaďte se, že budete překvapení tím, jak se bude váš dech postupně prohlubovat a trvat déle. To pak znamená, že mizí vaše vnitřní napětí, harmonizují se všechny vnitřní procesy a regeneruje se nervový systém. Je to dokonalé antistresové cvičení.

RADA 3: BALANCE NA ÚROVNI TĚLA

Jde o snadný cvik harmonizující spolupráci všech orgánu a systému. Dříve byly informace o vyvoji intuice dostupné pouze kněžím a vládcům. Proč? Protože člověk napojený na svůj intuitivní kanál nepotřebuje externí autoritu a vedení. Je svobodný…

A jaké je cvičení ze starověkého tajného čínského rukopisu pro císaře? Jednoduché! Stát pár minut na jedné noze. A to je vše! Jak to funguje?

Mozek a jeho funkce jsou symbolicky považovány jako mužský prvek, čili potřebují – stejně jako muži – výzvy, řešení složitých problému, hledání obtíží a příležitost je následně překonávat a dokázat je překonat. Ztrácí zájem o jednoduchost. A právě jednoduchost je oním tajemstvím. Energie, stejně jako voda, proudí cestou nejmenšího odporu. Tajemství intuice je v jednoduchosti přirozených akcí/činů, které nezpůsobují odpor. Není třeba nic překonávat, všechno se děje jakoby samo od sebe, snadno a přirozeně.

Intuice je spojena se symbolem vody, s orgánem ledvin, které jsou propojeny s druhou čarkou – Svadchistana – ta je zodpovědná za smyslnou sféru, ledviny jsou spojeny s chodidly, které jsou zase spojeny se zemí, s kořeny, tedy s pocitem ukotvení, který nám přináší právě stav BALANCE.

Na ploskách nohou je projekce všech našich vnitřních orgánů, které jsou spojeny s naší emocionální sférou – např. játra – hněv, ledviny – strach atd. Když tedy stojíme na jedné noze a druhou nohu držíme ve vzduchu ji nebo postavíme na nárt/ kotník/ lýtko podpůrné nohy, chodidlo podpůrné nohy začíná hledat rovnováhu mezi snahou a uvolněním. Tím harmonizuje sympatický a parasympatický nervový systém čili propojení činnosti a relaxace. Tím aktivuje různé body a snaží se vybalancovat a uzdravit psychosomatické problémy. Pravé chodidlo je ve spojení s naší mužskou (aktivní) částí a levé chodidlo nese ženské vlastnosti a jejich projev. Když stojíme několik minut na jedné noze, uvolněně dýcháme, můžeme přes dech vnímat, jak se uvolňují naše pocity, což má za následek čištění energetických kanálů v našem těle.

Tak to byla teorie a nyní praxe – zní to sice jednoduše, ale vyzkoušejte si to, ono totiž stát na jedné noze se zavřenýma očima není jen tak…

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – INTRO

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – SÍLA VNITŘNÍ ŽENY

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – ZNAMENÍ JE SYMBOLICKÝ JAZYK INTUICE

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – JAK ODBLOKOVAT INTUICI

Připravila: Barbora Vojtová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram did not return a 200.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.