SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY: Znamení je symbolický jazyk intuice

Elina Beltyuková pochází z Uralu, ale již několik let žije v Česku, kde se zabývá tématem zdraví a krásy, ale jinak, než byste si mysleli. Toto je seriál, kde to poznáte. V předchozím díle jsme otevřeli téma vnitřní ženy a její síly, pojďme se nyní podívat na to, do jaké míry to vlastně souvisí s intuicí…

Jak je propojena „vnitřní síla muže či ženy“ s intuicí?

Nejdříve si popišme samostatně tyto dva pojmy. Vnitřní síla je schopnost spoléhat na své vnitřní zdroje. Je to něco, co se pro nás může stát naší opravdovou podporou a ochranou. Intuice je návrat ke své vnitřní autoritě ve smyslu spojení se se svým zdrojem a navnímání svého individuálního směru. Jednoduše řečeno jde o naši vnitřní navigaci. Každý z nás ve svém životě používá své mužské a ženské vlastnosti/ části. Intuice je rovnováha a propojení vnitřního muže a ženy, spojení vědomí a podvědomí, logiky a smyslnosti, které umí rozšířit naše schopnosti. Ale obecně je intuice blíž k té ženské části v nás. Napojení na vlastní intuitivní kanál ve skutečnosti potřebují hlavně ženy, protože jde o stav uvolnění, o hloubkovou expanzi vnitřního světa a také o stav přijetí, se kterým má mnoho současných žen problém. Je zvláštní, že o tom mluvíme právě v těchto dnech, kdy je úplněk a Helloween! Toto propojení totiž symbolizuje Luna.

 

Z čeho je vlastně intuice tvořena, jde o nějaký mix našich pocitů nebo spíše o nějakou formu napojení se na naše kořeny?

Intuice je spojena s rozvojem naší smyslové sféry, důvěrou ke svým citům. Pamatujete si slova Malého prince? „Jen srdce je ostražité…“ To je právě „ona“ nadměrná vnímavost, schopnost předvídat. Na úrovni těla je intuice spojena s epifýzou – šišinkou, nadvěskem mozkovým – tedy oblastí „třetího oka“, tedy oblastí šesté čakry – Ajna.

Říká se, že intuici máme všichni, jen jsme ji zapomněli používat a mnoho z nás ji potlačuje. Jak ji znovuobjevit?

Zaměřit se na ni, dát ji pozornost a vytvořit si takový záměr, zkrátka pomaličku začít víc vnímat a důvěřovat svému nitru než vnějším podnětům. Zkusit se naučit cítit se „jemně“, protože hlas naší intuice je velmi tichý, nic nevyžaduje, na ničem netrvá, ale zároveň tyto „vhledy“ neopakuje. Co to zanamená? Člověk se musí umět zklidnit a být uvnitř sebe v tichu, aby to začal slyšet.

Jak lze intuici využít prakticky v životě?

Schopnost správně se rozhodovat je úkolem intuice. Náš život je výsledkem našich voleb, malých i velkých. Při setkání se se vším novým máme vždy předtuchu – jakýsi první pocit – to je přímá rada od intuice. A jak ji využijeme pro svůj život je již naše volba. Spojení s intuicí dává odvahu jít naproti všemu novému, co přichází. Na místo strachu přichází zvědavost a touha po dobrodružství!

Jaký je rozdíl mezi intuicí muže a intuicí ženy, lze vnímat nějaké odlišnosti?

V životě muže může být intuice pomocí na cestě k jeho cílům. Často se u nich totiž projevuje v extrémních situacích – například když se muž pohybuje na hranici svých schopností směrem k cíli. Když vyčerpal možnosti intelektu, přichází mu intuice na pomoc, stojí za hranicí logiky, pomáhá překračovat omezení a vidět ve všem nové možnosti, dokonce i v porážce. Pro aktivaci tohoto procesu občas muž potřebuje výzvu a touhu jít za svým za hranice obvyklého. Na rozdíl od té mužské je ženská intuice nejvíc aktivní, když není nástrojem k dosazení cíle (ale také je to možné). Je jako periferní vidění, které zahrnuje vše bez stanovení priorit. Prioritou se pak stává každý okamžik v přítomnosti – tedy „teď a tady“ a aktuální malé drobné volby jako detaily velkého projektu – čili života. Žena nepotřebuje hromadit spousty informací ve své hlavě pro to, aby věděla co a jak je pro ni správně. Jde o znalost dané chvíle. Pokud se ji naučí používat, pak přestane plýtvat energií a časem, protože najednou začne vše přirozeně plynout… A to je pak její hlavní zdroj!

Když se snažíme být vědomým pozorovatelem našeho života a vnímáme kolem sebe různá znamení, mohou tato znamení být odrazem právě naší intuice a posilovat ji?

Určitě! Znamení je symbolický jazyk intuice. Rádi je posloucháme, přijímáme tuto pomoc a používáme k dobrému.

Stejná souvislost může být možná i se sny – je nějaká souvislost mezi sny a intuicí?

Spánek muže být jednoduše proces rekapitulace nahromaděných dojmů mozkem. Existuji také takzvané „prorocké sny“, které jsou jakýmsi dopisem naší intuice. Události, které probíhají v takovém „filmu“ ale nemusí nic znamenat – může to být je „dopisní obálka“ a samotná zpráva/ dopis je vlastně spíše energetický stav.

Existují metody, jak nebo čím intuici posilovat?

Ano, mám přímo několik praktických rad, na které se podíváme v příštím díle…

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – INTRO

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – SÍLA VNITŘNÍ ŽENY

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – PRAKTICKÉ RADY NA POSÍLENÍ INTUICE

SERIÁL ŠKOLA ZDRAVÍ A KRÁSY – JAK ODBLOKOVAT INTUICI

Připravila: Barbora Vojtová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.