Best of Austria: V náruči Divokého Císaře

Existuje řada různých výkladů názvu rozeklaného řetězce hor Wilder Kaiser nad městečkem Ellmau: protože pastviny pod vápencovými skalami patřily císaři, protože kamenné věže připomínají královskou korunu, protože… Nejvýstižnější vysvětlení: je to prostě pohádkové místo kam císaři, byť divocí, patří!

Kolem nás, zdánlivě coby kamenem dohodil, jsou snad všechny tyrolské třítisícovky i špička Großglockneru vykukuje v pozadí. Tohle baterky dobíjející panorama provází turisty, cyklisty i golfisty kolem půvabného tyrolského střediska Ellmau. Milovníci televizního seriálu Doktor z hor je dobře znají, tady se totiž vše skutečně odehrává a na místo natáčení se můžete zajít i podívat.

Tato destinace, která se nazývá Ski Welt Wilder Kaiser, je i v České republice proslulá především v zimě jako jeden z největších a nejmodernějších lyžařských resortů na světě. Oblast kolem městeček Söll, Schefau, Ellmau a Going, kousek od Kufsteinu na straně jedné a od Kitzbühelu na druhé ale nabízí množství zážitků po celý rok. Příroda je tu „císařsky“ majestátní a „divoká“, civilizací neporušená, takže její milovníci si ji užijí při túrách a procházkách nejrůznější náročnosti (ze 700 kilometrů značených a udržovaných turistických stezek si vybere každý), v sedle koňském i cyklistickém, na horolezeckém laně, ale i na lehátku u modrookých jezer a do zeleně zasazených bazénů.

Ráj je tu také pro rodiny s dětmi. Se zážitkovou kartou Bergbahn Erlebnis-Card je jízdné na 13 lanovkách, vstupy do 7 zážitkových světů i použití turistických autobusů KaiserJet bezplatné. Lanovka Zauberexpress vás třeba z městečka Ellmau jen za sedm minut vyveze do Ellmiho kouzelného světa (Ellmi´s Zauberwelt). Žabák Ellmi (čarodějem do této podoby zakletý chlapec Ellmatio, který potřebuje pomoc každého z malých návštěvníků), víly i lesní duchové pak provázejí děti s rodiči po různých atrakcích, jako jsou visuté dráhy v korunách stromů, bludiště, kouzelný deštný prales a další.

Šlape celá rodina

Sportovně založené rodiny ocení síť cyklostezek. Trasu vedenou po zelených loukách a načančanými městečky a vesnicemi nebo náročnější se stoupáním k horským chatám, vždy v nádherných kulisách Kitzbühelských Alp, si můžete naplánovat sami s pomocí Wilder Kiser Online Summer Tour Planner nebo se svěřit zkušenému průvodci. Dospělí i děti se také mohou zúčastnit různých kurzů bikerské techniky. Cyklisté požitkáři mají příležitost vyzkoušet stále populárnější elektrokola. Kola půjčují ubytovaným v mnohých hotelech a ve většině městeček existují půjčovny.

Golf ve stínu obra – GC Wilder Kaiser      

Přímo na úpatí mohutného horského pásma Wilder Kaiser a pod jeho nejvyšším vrcholem Ellmauer Halt se táhne zahrada plná jezírek, potůčků, vzrostlého stromoví a 27 jamek – prvotřídní golfové hřiště Wilder Kaiser, které patří bezpochyby k nejkrásnějším alpským golfovým destinacím. Zde se spojuje prvotřídní golfový zážitek s nádhernou přírodou.

Zpočátku zde bylo 18jamkové hřiště, které však brzy nestačilo uspokojit všechny zájemce.  Třetí devítka vytvořila nové vynikajicí podmínky pro hru. Fairwaye jsou velkorysé, většinou rovinaté a velmi široké. Hráč si zde uvědomí, že golf v Alpách nemusí vždy představovat vysokohorskou turistiku. Tři devítky – Wilder Kaiser, Ellmau a Tirol lze navzájem různě kombinovat, což zaručuje pestrou golfovou dovolenou.

Více najdete zde.

GC Kitzbüheler Alpen Westendorf 

Další velmi zajímavé hřiště najdete v nedalekém středisku Westendorf. Nádherné hřiště na slunečné náhorní plošině pod impozantním vrcholem Hohe Salve. Hřiště je obklopeno starými stromy, což nutí hráče k precizní a defenzivní hře. Vzrostlé stromoví přirozeně odděluje jednotlivé jamky a poskytuje hráčům příjemné soukromí. Hřiště není příliš dlouhé, ale k jeho úspěšnému zdolání potřebujete hodně golfového umu, takže nudit se tady rozhodně nebudete, ať jste pokročilý či začátečník.

Více najdete zde.

Hotel Der Bär – kouzelný hotel k objevení

Bazén dobíjí baterky

Nejkrásnější pohled na tohle romantické pohoří totiž není ze sedla (jakéhokoliv), ale z hladiny. Přesněji z celoročně vyhřívaného infinity-poolu na terase rodinného hotelu Der Bär v Ellmau.

Jeho centrální poloha je nesporným trumfem, ale majitelé Ursula a Andreas Windischovi se s touhle předností rozhodně nespokojují. Sázejí především na osobní přístup k hostům, na skvělou, kuchařskými čepicemi vyznamenanou kuchyni, kde se střídají tradiční tyrolská jídla s mezinárodními specialitami a moderní, prostorný wellness areál. Ranní plavání s výhledem na Wilder Kaiser patří k zážitkům, které nabíjejí nejen na celý den, ale které pak po návratu domů pomáhají bez psychické úhony přežít stresy všedních dnů.

Ursula a Andreas Windischovi: „Na čem nám záleží: nepřetrhat své kořeny, vycházet z nejlepších tradic, a přitom být otevřen novým trendům“.

Sauna = totální uvolnění

Ve wellness areálu Badehaus samozřejmě nechybí sauna, parní lázně, infrakabina a bylinková sauna Brechelbad. Saunování je totiž v Rakousku možná stejně oblíbené jako v zemi svého původu, ve Finsku. Ke klasické finské sauně v potírně vyhřáté na
90 °C tu většinou přidávají také bylinkové sauny s teplotou jen kolem 60 °C pro začátečníky nebo pro ty, kterým z různých důvodů hodně vysoká teplota nevyhovuje. Stejně jako ve všech rakouských špičkových hotelových spa také hosté hotelu Der Bär vyhledávají pravidelné saunové ceremoniály. V německy mluvících zemích se jim říká Aufguss. Český doslovný překlad odvar, nálev nebo infuze ovšem postihuje jen část toho, co se děje ve vyhřáté sauně. V případě Panorama sauny samozřejmě s výhledem na posledními paprsky slunce nasvíceného Divokého Císaře.

Hotel Der Bär, Familie Windisch
Kirchbichl 9, 6352 Ellmau am Wilden Kaiser
Rakousko
Více informací najdete zde.

Připravila Natascha Kames

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram did not return a 200.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.