David Křížek: S větrem v zádech

Závodní jachtař se 46 medailemi z Mistrovství ČR, který čtyřikrát přeplul Atlantik. V závodě osamělých mořeplavců přes oceán z Francie do Brazílie – Transat 6,50 vybojoval bronzovou medaili.

David je propagátorem moderních akčních lodí a nových trendů v jachtingu. Pracuje jako trenér Sportovního centra mládeže atraktivní lodní třídy 29er.

Co se vám vybaví, když se řekne „s větrem v zádech“?

5,4,3,2,1, START. Dvanáct katamaránů se stáčí po větru a nabírá zadoboční kurz. Loď vylétává nad hladinu a prudce zrychluje. Najednou ustane šplouchání vody a akcelerace s vámi doslova škubne. Jede se loď na loď ve vysoké rychlosti a žádná chyba se neodpouští. K první bóji je to jen dvě stě metrů. Jde o všechno. Teď nikdo nesmí spadnout do vody, protože by ho rozsekaly nabroušené ploutve ostatních lodí. Katamarány v návětří mírně ztrácejí. Některé spodní lodě jsou zakryty ostatními a propadají se o několik desítek metrů dozadu. Adrenalin z nás stříká stejně tak jako vodní tříšť od malých plošek kormidel, které jsou ještě ve vodě. A to je teprve začátek. Takový je start prestižní celosvětové série závodů Extreme Sailing Series.

Více najdete zde.

Připravila Barbora Vojtová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.