Fotografem roku je Rus z potravinářské firmy

V rámci ILPOTY – mezinárodní soutěže vzdávající hold krajinné fotografii překvapivě zvítězil amatérský fotograf pracující v potravinářském průmyslu – Rus Oleg Ershov.

Oleg Ershov

Téměř 3 500 fotografií od 840 amatérských i profesionálních fotografů z celého světa bojovalo o přízeň v soutěži International Landscape Photographer Of The Year (ILPOTY). Akce se stala zároveň oslavou dokonalosti toho, co nás obklopuje – matky přírody. Je to právě fotografie, která dokáže darovat pomíjivému okamžiku nesmrtelnost. Která umí opakovaně vyvolat emoci. Která umožní sdílet jeden záběr s těmi, kteří jej nikdy neuvidí stejně.

6. ročník prestižní soutěže opět potvrdil, že neexistuje většího umělce, než je příroda sama. Její rozmanitost je obdivuhodná a hlavně neustále překvapující. To dokazují právě soutěžní fotografie, které vás přenesou do pitoreskních vln tichých pouští, do hlubokých tajuplných lesů, na hřebeny majestátních horských masivů či do nevyzpytatelných vodních hladin.

Oleg Ershov

Letošním fotografem roku se stal Oleg Ershov z Ruska. Cena této kategorie je vždy udělena na základě dodání nejméně čtyř fotografií. Olegovy záběry z Cumbrianských pláží a islandských potoků přesvědčily porotu o jednoznačném vítězství tohoto fotografického nadšence pracujícího v potravinářské distribuční společnosti.

„Můj zájem o fotografii začal v roce 2007, když jsem si koupil svůj první fotoaparát DSLR a přihlásil jsem se na fotografickou výpravu do jihozápadního USA. Šokovala mě ohromná rozmanitost krajiny, barev a textur přírody. Od té doby trávím veškerý svůj volný čas zlepšováním svých dovedností a znalostí ve fotografování krajin. Obvykle jsem šest týdnů ročně na fotografických výletech po celém světě, “ uvádí Oleg.

Yang Guang

Druhé a třetí místo v kategorii Fotograf roku si odnesli Yang Guang z Číny a Blake Randall z Kanady.

Blake Randall

Vítěznou cenu v kategorii Krajinná fotografie roku převzala Magali Chesnel z Francie za snímek s názvem Sklizeň silniční soli, který zobrazuje turistickou přírodní atrakci Salin de L’lle Saint Martin ve francouzském Gruissanu.

Magali Chesnel

Vítězové prvních třech míst v rámci obou dvou kategorií si dohromady rozdělili 10 000 amerických dolarů a obdrželi exkluzivní knihu z nejlepších fotografií daného ročníku. Od 1. března si bude možné tuto knihu objednat na stránkách soutěže: www.internationallandscapephotographer.com

Připravila: Barbora Vojtová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.